Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok jó receptet mondani...

Tudnátok jó receptet mondani a diós bejgli töltelékéhez?

Figyelt kérdés
Van sok cukrozott dióm a fagyasztóba, de nem tudom, hogy kéne megcsinálni. Amiket olvastam, vízből és cukorból írja, hogy szirupot csináljunk, és majd abba a sima dió. De nekem ugye alapból cukrozott a dióm. Egy jól bevált receptnek örülnék, ha tudnátok mondani, hogy ízesítsem, miket tegyek bele. Egy másik kérdés, ha lefagyasztom nyersen, utána hogy süssem meg? Hagyjam kiolvadni, vagy egyből fagyosan be a sütőbe? Még sosem csináltam bejglit, se fagyasztást. Köszi annak, aki válaszol!
2018. nov. 26. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

"ha lefagyasztom nyersen, utána hogy süssem meg? Hagyjam kiolvadni, vagy egyből fagyosan be a sütőbe?"

Mármint a betöltött bejglit? Szerintem ne fagyaszd le, frissen jó kisütni.

2018. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előbb fogom megcsinálni. Ezért fagyasztom le, hogy 24-én majd csak bedobjam a sütőbe. Igen nyersen fagyasztanám le, miután megtöltöttem, csak nem tudom, hogy ki kell-e olvasztani, vagy fagyosan tegyem be a sütőbe.
2018. nov. 26. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy-két nappal előtte akarod megcsinálni, akkor se kell lefagyasztani, sokáig eláll készen is.
2018. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem előtte 1-2 nappal, hanem 1-2 hét múlva. Esetleg diótöltelékes receptet tudsz?!
2018. nov. 26. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan nem tudom mennyire cukrozott a diód,változtasd a cukor mennyiségét belátásod szerint,de ez a töltelék recept egyszerűen tökéletes!

DIÓS TÖLTELÉK:


25 dkg darált dióbél

25 dkg porcukor

1 ek. baracklekvár

1 ek. méz

10 dkg mézeskalács (ha nincs akkor háztartási keksz + 1 ek. méz)

reszelt citromhéj

kb. 1 dl tej

Ezeket összefőzzük, ha túl sűrű még rakjunk hozzá forró tejet, ha híg akkor lefőzzük, hogy kenhető legyen.


A fagyasztásra pedig: javasolnám,hogy a megsült bejglit fagyaszd le inkább,és előzőnap szobahőmérsékleten hagyd kiolvadni

2018. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Zserbó töltelékes bejgli

Hozzávalók

A tésztához


35 dkg finomliszt

20 dkg margarin

15 dkg mangalica zsír

5 dkg porcukor

1 db tojás

1 dkg friss élesztő

0.5 dl tej (langyos)

1 csipet só


A töltelékhez


20 dkg aszalt sárgabarack

20 dkg dió (cukros, darált)

1 ek sárgabaracklekvár

1 narancsból nyert narancshéj (reszelt)

10 dkg csokoládé (reszelt)

0.5 dl rum (vagy narancslikőr, baracklikőr)


A zsiradékokat elmorzsoljuk a liszttel.

Hozzáadjuk a porcukrot, pici sót és a tojást.

Az élesztőt langyos tejben elkavarjuk, ezt is beleöntjük.

Jól összegyúrjuk, majd kinyújtjuk.

Az aszalt sárgabarackot beáztatjuk az alkoholba, összeturmixolhatjuk, vagy aprítjuk. Ha száraz, lekvárral lazítjuk.

A csokoládét és a narancshéjat belereszeljük.

Ezzel a masszával kenjük meg a kinyújtott tésztát.

Megszórjuk a cukros dióval, végül feltekerjük, és 180 fokos előmelegített sütőben megsütjük.

2018. nov. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kifogom próbálni, plusz sikerült neten megtalálni, hogy előbb ki kell majd olvasztani, aztán sütni.😊
2018. nov. 27. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:

A töltelékhez ajánlok én is egy kis különlegességet.

Fügelekvár(aszalt fügét kevés vízben megfőzöd, majd botmixerrel lepürésíted),almapüré(a fügéhez hozzádobott almával), és egy kicsinyke mustár és gyömbérpor.


Ezzel a baracklekvárt kiválthatod. Kissé keleties ízhatása lesz, akinek tetszik próbálja ki! :)

2018. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a különlegességeket, biztos kifogom ezt is próbálni. Mindenkinek köszönöm a válaszát!😊
2018. nov. 29. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!