Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha takarmánykukoricát ledarálo...

Ha takarmánykukoricát ledarálom és abból készítek pl puliszkát attól lesz bajom?

Figyelt kérdés
Tehát finom szemcsésre darálom kávédarálóval és azt főzöm meg. Ja és nekünk csak az a zsákos gazdasági kukorica van.

2018. okt. 9. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Nyilván nem mérgező az ember számára, legalábbis határozottan meglepődnék, de nyilván más az íze meg ilyenek.

A normális kukorica is olcsó, minek ezzel trükközni? Bár itt is valószínűleg az terem a szántóföldön, de előbb lopnék napraforgót, pedig azt sem szeretem.


Attól még lehet, hogy van rá okod és különben is, a kíváncsiság jó dolog, remélem, valaki majd tapasztaltabban és okosabban tud válaszolni.

2018. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Amíg volt földünk, mi otthon daráltuk az állatoknak a takarmánykukoricát. A kukorica saját termés volt.

Ha a nagymamám kukoricakását akart főzni, mindig a darált takarmánykukoricából főzte. Annyi volt, hogy nem az elején, hanem amikor már jó pár kiló le lett darálva, akkor tartotta alá a tálat, hogy tiszta legyen a dara (más termények, pl. takarmányborsó, búza, tritikálé is voltak darálva a darálóval).

Ugyanaz, mint a bolti kukoricadara, semmi különbség közte. Nyilván, ha a takarmánykukorica nem volt jól tárolva, s dohos, penészes, akkor nem ehető, de akkor mi a jószágnak sem adnánk. Illetve ha szemetes, szennyezett az alapanyag, akkor sem ennék belőle, de nálunk, saját terményről lévén szó, nem ez volt a helyzet.

2018. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

A "takarmánykukorica" meg az "étkezési kukorica" ugyanaz, nincs semmi kölönbség köztük.

A "csemegekukorica" más fajta, de csak azért, mert az lassaban érik, ezért alkalmasabb arra, hoyg fött kukoricaként fogyasszák. De a takarmánykukoricát is lehet fözve is enni, csak az hamarébb megérik és akkor már nem jó ízü fözve.

2018. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
A takarmánykukoricát az állatoknak termesztik, az édeskukoricát étkezésre. Meg lehet enni a takarmánykukoricát is, én már ettem, de nincs valami jó íze, mi ki is dobtuk, mert senki nem ette meg.
2018. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1x etem takarmány kukoricát de nincs íze és nehézen fő még.
2018. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!