Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csokipasztilla helyett táblacs...

Csokipasztilla helyett táblacsoki?

Figyelt kérdés

Csinálni szeretnék csoki mousse tortát. Néztem recepteket és mindenhol pasztillát olvasztottak meg. Az érdekelne, hogy ugyanolyan jó lesz a táblacsoki is (állaga vagy akármi nem változik, nem lesz rossz tőle ) vagy inkább pasztillát tegyek bele?

Valamint táblacsoki és táblacsoki között van különbség? (Azon kívül, hogy van rossz olcsó és drága minőségi csoki is)

Nem vagyok egy gyakorlott cukrász, születésnapra szeretnék kedveskedni, úgyhogy minden segítő választ nagyon szépen köszönök.



#Mousse torta #csokipasztilla
2018. aug. 19. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó a tábla csoki is, csak jó minőségű legyen. Kakaótartalmat figyelj vàsàrláskor
2018. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Süteményhez szerintem nem kell nagyon drága csoki. Én a Lidl-ben szoktam venni kb. 160 Ft-ért a 100 g-os étcsokit, és süteménybe teljesen jó. Bizonyos süteményekhez még a rossz minőségű csokinyulak is felhasználhatók, de az azért már gyakran érződik az eredményen, hogy nem az igazi.

2018. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a tábláscsoki is. Ha nem olvasztott verzióban kell csak késsel kockázd kisebb darabkákra.


Én is lidlössel szoktam sütni a műanyag csomagossal az talán 200ft. Magában is finom csokik :)

2018. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 70%-os étcsokoládé kell hozzá, én a Lidl saját márkás felkínált szoktam használni.
2018. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Főzőcsokoládét keress, minden nagyobb áruházban van a cukrászdolgok mellett, vagy étcsokit (abból a nagyobb százalék jobb). Tejcsoki nem jó.


Pasztilla könnyebben olvad, ha meg csokidarabnak kell, akkor nem kell bénázni az apróra töréssel, azért ajánlják jobban. Nálunk nem olyan elterjedt, külföldi receptekben jellemzőbb.

2018. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!