Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a jövő héten?...

Mit főzzek a jövő héten? Semmi ötletem.

Figyelt kérdés

Böngészgetem épp a nosalty-t, mindmegettét, receptneked.hu-t. Azt vettem észre, hogy a levesek mindig ugyanazok: répa, fehérrépa, karalábé meg ki mit akar, mellé grízgaluska, májgaluska, cérnametélt vagy bab (babgulyás, jókai bableves, zöldbableves, palócleves), gyümölcsleves, főzelékből nem tudok újat, minden volt már és a főételekben is észrevettem a hasonlóságot. Pl 1 héten egyszer pörkölt van, másik héten mondjuk hentes tokány, jajj de jó, aztán kiderül, hogy ugyanaz, csak raknak bele uborkát. Rántott húsoknak különböző variációja, chilis bab, tárcsán sült, bográcsban főtt ételek, hotdog, hambi, gyros, tócsni minden volt már.. az édes tésztákat nem szeretjük levesek után kivéve a gulyás-palacsinta (most volt pénteken), de a darás tésztát kifejezetten utálom. Párom a paradicsomos ételeket nem bírja pl paradicsomos káposzta, lasagne.. Az egy éves lányunk miatt pedig egészségesen kell étkeznünk :D Így általában egyszer van egy héten kevésbé egészséges étel, ami jövőhéten a milánói sertésborda lesz (tulajdonképpen az is rántott hús csak spagetti tésztával). Szóval én ezt unom, hogy hiába tűnik újdonságnak, minden kaja ugyanaz.

Szeretnék előrukkolni egy vagy több finomsággal. A végére még hozzátenném, hogy csirkemelles ötleteket ne mondjatok, mert hányingerem van a csirkemelltől. Ma is borsós tokányt főztem belőle ami, ha megnézzük, pörkölt! Áhh..Gastrohobbi oldaláról a létező összes csirkemelles receptet kipróbáltam. Viszont jöhet kacsa, pulyka, hal és sertés pl tarja, comb, karaj receptek amit vegyíthetek zöldségekkel :)


Ja és ne oltsatok le, amiért ennyi kívánságom van :D


2018. jún. 17. 20:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve leves is jöhet, mert abba még több zöldséget tudok csempészni, csak ne a szokásosakat hanem pl édes-savanyú leveshez hasonlók, amiket ti ritkán készítetek és különlegesek, esetleg ünnepkor fordulnak elő.
2018. jún. 17. 20:21
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Javaslom a angol nyelvű receptblogokat és oldalakat, mert ahogy írod, a magyar receptek egy része ugyanaz a 40-es merítés valamilyen formája.
2018. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez lesz:

Tojásos lecsó (virsli és kolbász is megy bele)

Sült kacsamell - burgonya fodros kellel ill másik nap salátával

Rántott hal rizzsel, paradicsomsalátával

Tökfőzelék rántott csirkemell

Spenót tojással és virslivel

2018. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ill sült virsli borsópürével
2018. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tökfőzelék most volt csirkepaprikással

a lecsóval még várok a saját paprikámig, paradicsomomig ;)

a kacsa jó ötlet, ezer éve nem ettem

gyertyafényes vacsorák címszóra kerestem rá, hátha kapok új ötleteket

2018. jún. 17. 20:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Nézd meg ezt a főzős oldalt nagyon jó receptek vannak.

[link]

2018. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
42%

Nálunk ritkán van pedig imádjuk az aszalt szilvás bablevest!

Kicsit talán különlegesebb ételt készíthetsz gombából. Sok fajta van mind más ízű kicsit. Jól lehet kísérletezni. Esetleg retro (;-)) ételek pl: hajdina, köles, puliszka...

Krumpliból is lehet szuper egyszerű olcsó laktató ételeket készíteni. A háborús/koplalós időszakban igen jókat főztek szerintem!

Káposzta is jól variálható, kevésbé magyarosan is elkészíthető.

2018. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Dubarry csirkemellel, pirított tészta kínai zöldségmixel (akár frisset is összeállíthatsz) plusz kockára vágott husi, tócsni (akár cukkinival), rántott zöldségek (gomba, cukkini, patiszon, édesburgonya), natúr sülthús párolt spárgával, saslik (husi, gomba, hagyma, krumpli.. ki mit szeret), grillezett zöldségek, rántott hús de zsemlemorzsa helyett cornflakes (kicsit összetörve).

Levesnek: gyümölcsleves, krémlevesek (brokkoli, fokhagyma, sajt), májgombóc leves,

2018. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem általában ellentétes problémáim vannak, annyiszor enném ugyanazokat, mert szeretem őket, heti 2-3 alkalom sem unalmas és annyi érdekesség van, amibe belefutok és ki akarom próbálni... :D

Most épp a krisnások oldaláról szemezgetek, ma pudla volt onnan, legközelebb spenótos kicsari lesz :D Pedig dahl is rég volt, azt is kéne már megint...

Sokféle jó kis blog van, sokféle érdekes étrenden, nem gond változatosságot találni, persze ha a hasonló ételek zavarnak, úgy nehezebb. De a fűszerezés is drasztikusan át tud alakítani valamit, egész más magyarosan és erősen fűszeres indiai stílusban egy étel. Már amelyik mindkét stílusban működik.


Igaz, én nem főzök húst, te pedig igen. Akkor a húsfajtákkal játszhatsz. Teljesen más a lazac és a kacsa, ha semmit nem csinálsz vele, csak megsütöd és zöldséget eszel hozzá, akkor is... Márpedig vannak lehetőség az elkészítésnél is bőven. Pl. vadas, lecsós szelet, fasírt, lasagna, hússal töltött kenyérféle, rakott krumpli valami hússal, sushi...etc. Ez mind totál más, ez nem elég a húsok jelentette változatossággal?

2018. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na, kitaláltam!

Ma kaszás levest főzök + cukkinis rösztit fokhagymás-tejfölös mártogatóssal (kaszás leves utoljára tél elején volt, a cukkini meg most érik)

Holnap milánói sertésborda lesz, mert kell a röszti után a húsos kaja. (Húsvét előtt volt.)

Törtpaszuly és levében leves szerdán (ez egy főzelék, amit soha nem készítettem még, pedig nagyim sokszor csinálta és imádtam)

Csütörtökön töltött cukkinitekercsek paradicsomos raguval (ez is újdonság)

Pénteken halászlé + palacsinta (ebből kipróbálom a kapros juhtúrósat, nem a szokásos lekváros-kakaós kombót).

Szombaton pedig rántott hal kárászból, mert azt talán karácsonykor ettünk utoljára :D

2018. jún. 18. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!