Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Barátnőm allergiás a lentebb...

Barátnőm allergiás a lentebb írt élelmiszerekre, tudnátok nekem segíteni mit csináljak neki?

Figyelt kérdés

Pizzat szeretnek csinalni. Viszont nagyon meg kell valogatnom az alapanyagokat es egynel elakadtam.

Pizzaszosz.

Allergias a tejtermekekre, paradicsomra es a tartositoszerre. Ezert nem tudok pizzaszoszt kesziteni es mindenkeppen kellene valami hogy ne legyen szaraz a teszta. Segitsetek kerlek!


2018. jún. 12. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Próbálkozz tejfölös alappal vegán tejfölből.

Senki nem allergiás "a tartósítószerre". Nincs is olyan, hogy "a tartósítószer".

2018. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Huhh, ez nehéz. Nem lesz olyan igazi, de én növényi áltejföllel készíteném, mivel a paradicsomos verzióval nem lehet mit tenni. Némely ételnél még be is vált a mandulás rizstejföl, még ha nem is emlékeztet tejfölre, szerintem itt is OK lehet.

Vagy valami gombás szósz is lehetne rajta.

2018. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ne csinálj neki pizzát, azg a legegyszerűbb.
2018. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Csinalj neki gyrost
2018. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

De, az nagyon poénos, amikor az ember kihagy egy ételből valami alap hozzávalót :) Megértem azt, aki inkább mást eszik, de azt is, akit ez nem rettent el. A pizzából a lisztet kihagyni, az már érdekesebb, az már nekem olyan, mint a vegán piskóta: lehet, hogy ehető, de nem az.

A szósz átvariálása nem gond. Ha van paradicsomos és tejfölös pizza, miért ne lehetne egy harmadik, ami egyik sem? Nem az a pizza lényege, hogy az egyik legyen benne a kettőből.

2018. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Hát ha pont ezekre allergiás akkor ne pizzát készíts neki mondjuK??


Főleg a tejtermékek. Sajt sem mehet, tejfölös alap sem mehet, pizzaszósz sem mehet. Hagyjuk már.


Vegán vagyok, eszek vegán pizzát, vegán sajttal, de tuti nem fogsz most kiszaladni a legnagyobb tescóba és venni, csak mert a barátnőd nem ehet tejtermékeket. Akkor meg miről beszélünk?

2018. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Besamel növényi tejből én is úgy szoktam, mivel tej és fruktóz allergiám van.

Liga margarin, liszt, növényi tej, só, bors.

Erre mehet egy jó kis szaftos kolbász vagy bacon.

Idáig bírtam a vega violife sajtot, de már azt sem bírom, de ő neki megpróbálhatod, mindenmentes boltban tudsz neki venni.

2018. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is megoldás lehet, ha megkened jól megfűszerezett olívaolajjal, és erre jön a feltét. De tehetsz rá növényi joghurtot, vagy kaliforniai paprikát pépesre darálva. Teljesen úgy néz ki, mint a paradicsom, és szerintem nagyon finom is. Ezeket erősebben érdemes fűszerezni, mint a hagyományos szószokat.
2018. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!