Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leveles tészta - hogy van ez?

Leveles tészta - hogy van ez?

Figyelt kérdés

Légyszi ne röhögjetek, még nagyon kezdő vagyok levelestészta terén.

Egy receptvideóban láttam, hogy levelestésztát használtak, nosza, gondoltam, kipróbálom. De a videóban csak kiszedte a csomagolásból, letekerte, és már vagdosta is megfelelő méretűre, amit én vettem, az viszont vastag téglatömb alakú volt. Azt láttam, hogy az enyém különálló lapokból áll. Szét kellett volna szedegetni a lapokat felengedés után, vagy jól csináltam úgy, hogy a téglatömböt úgy ahogy volt, kinyújtottam, és úgy vagdostam fel? Amúgy finom lett, de erről sehol nem találok leírást.

És ha már itt tartunk. Ami a videóban volt, amit csak széthajtogatott, olyat hol lehet kapni? Inkább kihagynám a tésztanyújtogatás fázisát, ha lehet készre nyújtottat venni. A fagyasztott áruk között csak ilyen téglatömb alakúak voltak. Nem fagyasztják, és mondjuk a kenyereknél, vagy egyéb sütési kellékeknél keressem, ahol tortalapok is vannak? Vagy ezt is fagyasztják amúgy, csak épp itt nem árultak ilyet?

Előre is köszi.



2018. máj. 30. 15:43
 1/1 anonim válasza:
100%
Igen, jól csináltad! Előre nyújtottból viszont csak hűtött van, nem fagyasztott. Bárhol lehet kapni igazából. Tesco, Spar, Lidl, Abc stb...
2018. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!