Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgaborsóból készíthető ételek?

Sárgaborsóból készíthető ételek?

Figyelt kérdés
Mivel olcsó sokszor készítek.Levest és főzeléket szoktam főzni belőle. Van még ötletetek,mit lehetne készíteni belőle?
2018. máj. 20. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben főzelék szokott készülni, de ez 3-4 napig tart ki nálunk s bár nem én eszem, szeretem variálni. Másnap olykor dahlnak készítem el a maradékot paradicsommal, hagymával, fűszerezve (bár curry mindig van a főzelékemben is, de csak egy kevéske), harmadnap pedig pl. fasírtnak, mégis más, mintha csak a sima borsó, víz, fűszer főzelék lenne (más nem kell bele, így is remekül összeáll, úgyhogy nem is teszek bele mást).
2018. máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A feles borsókból az indiai konyha tud nagyon változatos dolgokat előállítani. A sárgaborsó az egyik ilyen. Dahl vagy magyarosan dál néven találsz recepteket. A krisna.hu-n biztosan találsz érdekeseket magyarul, de ha angolul nézel körül, többet fogsz.
2018. máj. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
2018. máj. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

OMLETT-TEKERCS SONKÁS SÁRGABORSÓPÜRÉVEL


Hozzávalók 4 személyre:

30 dkg sárgaborsó

2 szál póréhagyma

20 dkg gépsonka

4 evőkanál olaj

8 tojás

2 dl tejszín

A tálaláshoz:

ízlés szerinti zöldségek


Előkészítés: A sárgaborsót pár órára beáztatjuk. Amikor megduzzadt, leöblítjük, és sós vízben kíméletesen főzzük, nehogy a leve kifusson. Amikor jó puha (kb. 50 perc), leszűrjük, és botmixerrel pürésítjük. A pórét megtisztítjuk, fél karikákra vágjuk. A sonkát apró kockákra vágjuk.


Elkészítés: 1 evőkanál olajon megfuttatjuk a pórét, majd rátesszük a sonkát. Összepirítjuk, belekeverjük a sárgaborsópürébe, majd ízlés szerint sózzuk, borsozzuk. Felütjük a tojásokat, összekeverjük a tejszínnel és kevés sóval. 1,5 evőkanál olajat felforrósítunk egy nagyobb teflonserpenyőben, és beleöntjük a tojás felét. Amikor a széle keményedik, befelé húzzuk. Amikor már nem folyik a tojás, megfordítjuk, és 1 perc múlva kicsúsztatjuk. A maradék olajon a tojás másik felét ugyanígy készítjük el. A tojáslepényeket megkenjük vastagon a borsópürével, feltekerjük, felszeleteljük, és tetszőleges zöldségekkel tálaljuk.

2018. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Kipróbálom az ötleteiteket :)Ment a zöld kéz.
2018. máj. 21. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Sargaborso fasirt
2018. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!