Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem legjobb...

Ajánlanátok nekem legjobb babapiskótából készíthető tortákat a szülinapomra?

Figyelt kérdés
Mindenképp készíteni akarok valamit, hogy legalább annak örüljek azon a napon. Legjobb lenne valami alkoholos, likőrös, rumos vagy mindkettő. A vajat nem szeretem, ezért örülnék valami krém töltelék ajánlatoknak, vaj nélkülieket. Előre is köszönöm!

2018. ápr. 5. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudok ilyet de boldog születésnapot.
2018. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem gond, vannak már receptjeim, csak gondoltam megkérdezem, mert itt szuper ötleteket szoktak adni.
2018. ápr. 5. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Tiramisu
2018. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Citromos álom


Hozzávalók

8 adagra

25 dkg babapiskóta

380 g tejföl (20%-os)

5 dl habtejszín (30-32%-os)

2 db citrom

12 evőkanál porcukor

8 g vaníliás cukor - bourbon

12 g Dr. Oetker zselatin fix

Elkészítés

40 perc

A tejfölt habosra keverjük a kétféle cukorral, belekeverjük az egyik citrom reszelt héját és levét. Hozzákeverjük a zselatinfix felét is.


A tejszínt kemény habbá verjük, és a zselatinfix másik felét is beledolgozzuk, majd óvatosan beleforgatjuk a citromos krémbe.


Egy jénai tál alját kirakjuk babapiskótával, rákenjük a fele krémet, majd ismét egy sor piskóta jön, és a tetejére simítjuk a maradék citromos krémet.


Citromszeletekkel és menta levélkékkel díszítjük. Egy éjszakára hűtőbe tesszük.

2018. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Malakoff torta


Hozzávalók / 12 adag


40 dkg babapiskóta (cukros tetejű)

4 tasak vaníliás pudingpor

1.2 l tej

25 dkg vaj

10 dkg porcukor

3 dkg mandula (pirított, darált)

25 ml vanília aroma

1 dl rum (lehet több is, ha szereted)

5 dl habtejszín

1 cs habfixáló


Elkészítés:


A pudingot megfőzzük a tejjel, kihűtjük.

A vajat habosra keverjük a porcukorral, majd összedolgozzuk, és hozzáadjuk a mandulát és az aromát is.

Egy kapcsos tortakarimát dupla folpack-kal takart deszkára vagy sütőlemezre teszünk, és kirakjuk egy sor piskótával.

Ezt egyenként meglocsoljuk egy mokkáskanálnyi rummal. Majd 4-5 evőkanál krémet simítunk rá.

4 sor lesz, a következő sort fordítva rakjuk vagyis kötésbe, hogy ne hulljon szét.

Egy éjszakára hűtőbe tesszük, másnap a karimát fellazítjuk, és levesszük, egy kis maradék krémmel kijavítjuk az oldalát.

A habtejszint a habfixálóval jó keményre felverjük, ezzel vonjuk be, és díszítjük a tortát.

A folpack segítségével áttesszük egy tortacsipkével díszített tálcára, a folpack-ot körülnyírjuk.

2018. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tiramisut már írták, annak a mintájára én szoktam citrommisut is csinálni.

A babapiskotat limoncello likőrbe áztatom, a mascarponet meg lemon curd, limoncello és tejszínhab keverékével ízesítem.

2018. ápr. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Diplomata torta

Hozzávalók:

400 g babapiskóta

3 kisebb narancs

3 kivi

500 ml tej

500 ml tejszín

1 ananász konzerv

200 g cukor

5 tojás sárga

2 púpozott evőkanál liszt

30 g zselatin

1 fiola citrom, vagy vanília aroma


A zselatint másfél dl vízben beáztatjuk.


A tojás sárgákat, cukrot, lisztet, lassan adagolva hozzá a tejet csomómentesre keverjük, folyamatosan keverve megfőzzük, langyosra hűtjük, majd hozzákeverjük az aromát, a zselatint és kihűtjük.

A tejszínt felverjük kemény habnak, hozzákeverjük a tojásos masszát, alaposan kikeverjük.


A gyümölcsöket,narancsot,kivit,ananászt apróra megvágjuk.


A babapiskótákat az ananász lében meg mártogatjuk és egy 26 cm kerek forma alját, és körben az oldalát is kirakjuk babapiskótával, majd rakunk egy adag krémet, megszórjuk gyümölcsökkel, ezt addig folytatjuk, amíg a krém és gyümölcsök is elfogynak. Tetejét ízlés szerint díszítjük, legalább 5-6 órára, de legjobb, ha egy éjszakára hűtőbe tesszük.

2018. ápr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Diplomata torta elkeszitesehez egy kis segítség :)

A recept nem ugyanaz mint az enyém, de ez sem lehet rossz.

[link]

2018. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. ápr. 6. 09:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Boldog születésnapot!
2018. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!