Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell csinálni a sült...

Hogyan kell csinálni a sült krumplit? Nem olyat, mint a gyorséttermekben, hanem mondjuk olyat, ami a brassóihoz van.

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
a krumplit meghámozod, felvágod, megsütöd olajba és kész.
2008. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan a Brassoi krumpliat elo kell fozni.

Felkockazod, majdnem keszre fozod bo vizben, majd alaposan leszurod es forro zsirban(olajban) kisutod. Mas lesz az ize, mint ha csak siman kissutned.

2008. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
krumplijat :/
2008. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a brassóihoz való krumpli egyáltalán nem az a sült krumpli, amit csak nyersen felszeletel az ember és kisüt (gondolom épp ezért volt hangsúlyozva, hogy nem arra gondol, amit például gyorsétteremben is osztogatnak, mert az bizony ez).

A brassóihoz eredetileg úgy kell készíteni a krumplit, ahogyan egy későbbi válaszoló írja: felkockázni, vízben félig megfőzni, lecsöpögtetni (én egy papírtörlőre kirakom száradni, hogy az olaj miatt egyáltalán ne maradjon rajta víz), majd forró olajban megsütni. Tény, hogy a korábban említett verzió egyszerűbb, gyorsabb, emiatt igen elterjedt, és tény, hogy úgy tűnhet, egy kis előfőzés nem emel sokat a krumpli színvonalán, de mindez nem igaz.

Sokkal omlósabb, finomabb lesz így a krumpli és sokkal jobban összeillik a brassóival. Én egyszer próbáltam simán sütött krumplival, meg sem közelítette azt az ízhatást, mint az előfőzöttel.

2008. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálom,félig megfőzöm.(szakácssuliba jártam).De tényleg csak félig,mert aztán könnyen szétmegy sütéskor.
2008. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!