Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell bemelegíteni a...

Babyboom567 kérdése:

Miért kell bemelegíteni a sütőt, mielőtt betesszük az ételt?

Figyelt kérdés

Ki tud nekem erre konkrét választ adni?

A férjem állítja,hogy hülyeség bemelegíteni.


2018. máj. 6. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan ételek, amiket hirtelen, nagyon magas hőfokon kell sütni. Gondolj csak az igazi olasz pizzákra, amiket 2 perc alatt sütnek meg. Na meg sokan bekapcsolják a sütőt, amikor nekiállnak az ételnek. Mire elkészülnek, meleg a sütő, és az étel gyorsabban sül meg, mintha csak akkor kapcsolnák be. Ha energiatakarékosság a cél, akkor a legtöbb esetben nem kell előmelegítened a sütőt. De vannak egyes ételek, amik csak szottyosak lesznek, ha nem forró sütőbe teszed őket.
2018. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig kell elomelegiteni. Amikor kell, akkor azért, mert adott hőmérsékleten adott idő szükséges ahhoz, hogy valami megsüljön. Mivel a sutok nem egyformák, nem tudja az ember, hogy 10-20 vagy 30p perc alatt melegszik fel. Mondjuk légyen valami, amit 40 percig kell sütni 180fokon. Ha hideg sütőbe teszed, és a sütöd 30 perc alatt melegszik fel, akkor csak 10 perc az, ami megfelelő hőmérsékleten volt, de 30 percig folyamatosan emelkedo homersekleten volt. Ha pl linzert sutsz ilyen modon, csak trutyi lesz belőle, mert a vaj el fog olvadni. Ellenben forró sütőbe teve megsül
2018. máj. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően tésztáknál, sütiknél kell előmelegíteni.

Van aminél lényegtelen...

De ha egy piskótát hideg sütőben kezdenél, nem tudom mi lenne belőle...

2018. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó olyan étel van, ami kiszáradna, összeesne, tönkremenne, ha szép lassan melegedne fel.

Mire a maghőmérséklete elérné a sülési hőfokot, addigra kívül ropivá szikkadna , vagy ha mondjuk egy felvert tésztáról van szó, összezuhanna mint a fos.

2018. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A második adag pogácsa mindig finomabb lesz, mint az első. Akkor már egyenletesebb mindenhol a hőhatás.
2018. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Az "embernek" meg mondd meg, hogy attól, mert a meccs szünetében véletlenül átkapcsolt másfél percre a tv paprikára, még nem lett szakértő, úgyhogy ne nagyon állítgasson olyan témában semmit, amihez nem ért. ;)
2018. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Állítólag a kenyér kérgéhez is van köze például...


Én sosem melegítek elő, hidegbe teszek kenyeret, pogácsát, (nem teljesen hagyományos) piskótát, sajtos tojáshabot és mindent. Nekem jó, akkor sem veszek észre különbséget, ha 2 tepsi pogácsa sül, ahol a második már meleg sütőbe kerül. A zsemléim még ropogósak is lesznek így (legalábbis frissen azok), szóval éppúgy fölösleges flanc nekem ez, mint az élesztő felfuttatása, cukor adása az élesztőgombáknak vagy a dagasztás (ami utóbbinak tudom, hogy fontos szerepe van, de ha simán kanállal keverve is jó lesz néha, akkor minek csináljam, nem? :D). Ezekben egyszerű vagyok, mint a faék.


Persze lehet, hogy sütője is válogatja és tuti van étel, aminek jót tesz vagy effélék.

2018. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2.nak igaza lehet, a nagyon zsíros sütik nem szoktak bejönni, csak kifolyik belőlük a zsír. Akkor ezért, köszi :) Nem nagyon zavart, mivel nem szoktam túl zsírosakat sütni, de tuti ki fogom próbálni az előmelegítést.
2018. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2018. máj. 6. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!