Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a jó pizzatészta?

Hogy készül a jó pizzatészta?

Figyelt kérdés
Van egy receptem, de nem a legjobb (liszt, só, élesztő, olaj), mert olyan lesz a tészta, mikor megsül, mint a ropi.
2008. okt. 28. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én jól bevált receptem:


50dkg liszt

2dkg tejbe ásztatott élesztő (1dl langyos tej, 1 kávéskanál cukor)

1 tojássárgája

20dkg margarin

só(ízlés szerint)


Nos, ebben sincs sokkal több minden, de 180-200 fokon stve nem lenne szabad ropisnak lennie, nekem sosem az.

2008. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni!
2008. okt. 28. 10:49
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem ez a recept a favorit, egy kerek pizzaformára:

20-25 dkg liszt, 2 dl langyos tej + kis cukor + élesztő negyede

kis só, teavaj (nem túl sok, kb. 1/5-e a kockának) oliva olaj (sokkal finomabb lesz így mint rendes olajjal)

Összegyúrni, kb. 20 percre keleszteni. Én jobban szeretem a vékony tésztát, úgyhogy nem szoktam sokáig hagyni kelni. Rátétet ízlés szerint rátenni, és jó előmelegített sütőben kisütni:)

2008. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Előző vagyok, rosszul írtam egy pizzához 1 dl tej, csak én mindig eleve 2 őt csinálok, ahhoz kell 2 dl.:)
2008. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így is ki fogom próbálni, köszönöm!
2008. okt. 28. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hozzávalók: fél kg liszt, 1,5dl olaj, 3 dl langyos tej + fél csomag élesztő /felfuttatni/, pici só, 2 szem főtt burgonya /jól áttörni/, 1 tojás.

1-2 órát pihenni hagyni, vajazott lisztezett tepsiben kinyújtani.

2008. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem mindig bevált, és rengeteg dicséretet kaptam (pedig tök kezdő vagyok a sütés-főzésben).


Hozzávalók:

1,1-1,2 kg liszt

2-3 evőkanál só

1-2 evőkanál szárított oregánó

szárított élesztő (az 1 kg liszthez megfelelő mennyiség)

2 teáskanál cukor

6 dl langyos víz

6-8 evőkanál olívaolaj


Két tálra van szükségünk. Az egyikbe beleteszek 1 kg lisztet, hozzáadom a sót, az oregánót, és ízlés szerint további fűszereket (pl. őrölt csilipaprikát, frissen őrölt borsot) teszek bele. A másik, nagyméretű tálba beleszórom a szárított élesztőt és a cukrot, keverés mellett hozzáöntöm a 6 dl langyos vizet, majd beleteszek 6 evőkanál olívaolajat. Ha már nagyjából csomómentes, szép lassan beleöntöm a másik tál tartalmát. 15-20 percig szoktam gyúrni, géppel állítólag 5-10 perc elég. Ha ragad, némi liszttel megszórom. Mikor már kellően levegős a massza, vékonyan kiolajzom a nagy tálat, beleforgatom a tésztát, lefedem, és beteszem a 40-50 fokos sütőbe.

1,5-2 óra után kiveszem, alaposan átgyúrom. A teteje ilyenkor repedezett, az oldala olajos, a közepe ragadós szokott lenni. Addig kell gyúrni, amíg egyforma nem lesz - szükség esetén lisztet szórok rá.

Ha kész, ecsettel beolajozom a tepsit, majd kinyújtom a tésztát, megpakolom feltéttel (sajtot sosem teszek rá), és 200-220 fokon kisütöm. Ezután már csak arra kell figyelni, hogy ne hagyd benn túl sokáig, mert megkeményedik a tészta.

2011. máj. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!