Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudom a mákot megdarálni?

Hogyan tudom a mákot megdarálni?

Figyelt kérdés
Ismerősömet kértem hozzon nekem darált(!) mákot erre hozott egészet. Sajnos nem tudok elmenni az üzletbe daráltért, külföldön élek.
2017. dec. 23. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mákdarálóval...
2017. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mákot igazából nem daráljuk a hagyományos értelemben. Inkább préseli a mákdaráló, mint ténylegesen darálja.

Ezért próbálkozhatsz mozsárban szétpréselni, kis adagokban.

Esetleg kiterítve konyharuha,alá fólia, alá mák, alá fólia egy nehezebb tárggyal szét nyomkodni. Mind a mozsárhoz, mind a nyomkodáshoz nagy erőre van szükség.


Olvastam olyat is, hogy cukorral keverve kávédarálóban is lehet, ha a kávédaráló elég éles.


A lényeg igazából, hogy szétnyomd,préseld,sajtold a mákszemeket.

2017. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha a mákot kristálycukorral kevered, akkor kávédarálóban is meg lehet őrölni. Az arányt be kell állítani. Szükségmegoldásként ajánlom.

2017. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kávédarálóval 1 ek cukor - 2 ek mák arányban le lehet darálni.
2017. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kávédarálot ajánlgatok! Azt is füzzétek hozzá, hogy késes kávédarálotol beszéltek!
2017. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinek nyilvánvaló, hogy csakis késes kávédarálóval lehet mákot darálni. A cukor nagyon kell bele, másképpen az olajtartalma miatt, csak szétkeni a daráló is.
2017. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Sajnos nincs mák/kávé darálóm. Próbáltam kicsi turmixban cukorral és nélküle de nem darálja meg.

2017. dec. 23. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!