Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó lehet a mákos kalács, ha...

Jó lehet a mákos kalács, ha csak félig-meddig sikerült megdarálni a mákot?

Figyelt kérdés
Kis teljesítményű a darálóm
2017. dec. 20. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A puding próbája az evés. A mákos kalácsnál ez ugyanúgy érvényes.

Szerintem jó leszz.

2017. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! -szerintem azért nagyrészt megdarálta, én is bízom abban, hogy azért jó lesz.
2017. dec. 20. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, maximum ropogni fognak egy picit a mákszemek :)
2017. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én csinálom a többi részét, én csak egy ffi vagyok, akit megbíztak a darálással. Valszeg az már egy darált állapot, amit én olyan bizonytalan állagnak ítélek. Majd, ha megjön az illetékes hölgy, - gondolom, jobban meg tudja ítélni, mint én - csak jó lenne, ha jó lenne...Nem tudom "agyon" darálni, mert nem bírja a daráló...
2017. dec. 20. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem . A mák akkor sül meg ha por állagú . Félig töltsd meg és akkor jó nem zakatol serceg a gép hanem egyenletesen búg .
2017. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kávédarálón darálom, de cukorral együtt.

A mákot csak így lehet házilag hatékonyan darálni.

Majd ha megjön az asszony és nem találja jónak, akkor daráld át még egyszer kristálycukorral, majd ő megmondja, hogy mennyi kell bele.

2017. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig kristálycukorral szoktam egy ősrégi kávédarálón. Ha nincs mellette cukor, akkor csak nyúzza a gép, mert alapból olajtartalmú, daráláskor kissé tapadós tehát porállagú önmagában soha nem lesz.

Az eredeti régi mákdarálóból sem porállagban jött ki, az is valójában szétpréselte a mákot.

2017. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, én is cukorral együtt daráltam (mondta a menyasszonyom, hogy úgy csináljam). Azt mondta, hogy szuper lett az eredmény...:):)
2017. dec. 20. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy!:)
2017. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!