Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mivel daráltok mákot/...

Ti mivel daráltok mákot/ diót? Elektromos kávédarálóval, vagy kézivel?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Kávédaráló erre nem a legjobb, a dió beleragad, a mák... mondjuk cukorral együtt, kevesével meg lehet csinálni, de nem tesz jót a darálónak.


Kézivel szoktam mindkettőt.

A diót azzal, amivel mondjuk kekszet, vagy sajtot is lehet reszelni, a mákot meg rendes mákdarálóval, ami "préseli" a mákot.

2013. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mákot darálva veszem .

A dióhoz pedig van multi funkciós robotgépem és ahoz van diódaráló tárcsa ..

Régen a mákot kézi daráloval és diót is avval daráltam ,csak ki kellett benne cserélni a daráló fejet .

Sajnos azt ki kellett dobnom rozsdás lett vasból volt még a dédimé volt .

2013. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A diót olykor (palacsintára) diódarálóval, de többnyire elektromos kávédarálóval, ahogy a mákot és az összes többi olajos magvat is. Némelyik beleragad, igen, de ez legyen a legnagyobb bajom :) A daráló egyszer feladta, most jobban ráragasztottam a tengelyére, időnként újraragasztom, de azalatt jó sok kiló olajos magvat megdarál, nekem így a legjobb.


A kézi mákdarálónkon nem lehet apró magvakat darálni, mazsolára viszont jó, csak pucolni kell utána (régen azt is kávédarálóval daráltam, messze úgy volt a legkényelmesebb, de azt már végképp nem szerette).


Egyszer majd lesz robotgépem is.

2013. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mákot elektromos kávédarálóval, diót pedig aprítógéppel, tökéletesen megdarálja, csak néha meg kell rázogatni, hogy a szélére feltapadt darabok is a kés elé kerüljenek.
2016. febr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, anyukámnak volt hagyományos mákdarálója (meg dió is), de én utáltam, mert semmivel sem lett jobb a végeredmény, viszont elmosogatni nagyon utálatos dolog volt, emlékszem kislánykoromból (mindig rám hagyták, brrrr) :)
2016. febr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első válaszoló szerint nem tesz jót a kávédarálónak a mákdarálás, hát én nem ezt tapasztalom! 17 évig használtam ugyanazt a noname (dyras) elektromos kávédarálót kizárólag mák- és kristálycukor darálására, de kutya baja nincsen a mai napig sem, csakis azért cseréltem le, mert vettem egy szebbet, nagyobbat...
2016. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!