Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült gesztenye sütőben hogyan?...

Sült gesztenye sütőben hogyan? Tényleg ki kell dobni, ami a víz tetejére úszott?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem tudtam normális sült gesztenyét csinálni, mert mindenhol mást írnak a készítéséről (más áztatási idő, más sütési eljárás stb).


Sajnos én csak sütőben tudom sütni. Érdekelne, hogy:


- Pontosan mennyi ideig kell áztatni?

- Melyik oldalát és hogyan kell bemetszeni (X alakba vagy kereszt irányba végig)?

- Mennyi ideig és milyen hőfokon kell sütni?

- Le kell-e takarni sütés közben, vagy nem?

- Kell-e a sütőbe pluszba vizet tenni a pára miatt egy másik tepsiben?

- Végezetül tényleg ki kell-e dobni azokat, amik feljöttek a víz tetejére?


Az utolsó kérdés különösen fontos, ugyanis én eddig akárhányszor vettem gesztenyét (hiába válogattam ki szabály szerűen a legjobbakat), annak a 90%-a mindig feljött a víz tetejére.

(Hadd ne kelljen már kidobni, amikor így is többezer Ft/kg az ára. Sajnos itt Magyarországon ritka a jó áru, nemúgy mint külföldön, ahol azért nem olyan gyakori az, hogy nyerészkedés céljából eladják a hulladékot is az embereknek - nálunk ez bevett szokás.)


Szeretnék tényleg egy normális, bejáratott sütési módszert kérni az itt jelenlévő emberektől, aminek nagyon hálás lennék.


2017. dec. 13. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

teljesen mindegy hogy X-be vagy keresztbe metszed e be..ez csak azért kell csinálni hogy ki tudjad majd bontani. általában a puposabbik oldalán csinálják,-mert ott a legkönyebb.és nem kell mélyen,csak a héját.

Én általában vízben főzőm.de volt már hogy a sütőbe csináltam.ilyenkor 1 órát beáztattam (előtte megmostam) és igen ami feljön a víz tetejére az sajnos rossz..

de ha nem hiszed ekkor azt is süsd meg-és majd látni fogod hogy valóban azok nem finomak,rohadtak stb..

Szóval egy óra ázás után berakom a sütőbe és sütöm.

már régen csináltam sűtőbe igy nem tudom pontosan meddig.de 30 perc után kiveszel egyet és ha a közepe is puha akkor már jó..

2017. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"ami feljön a víz tetejére az sajnos rossz"


Nagyszerű, akkor ezek szerint kidobhatjuk az összes gesztenyét amit vettünk azzal a 3000 ft-al, amit fizettünk érte. Mondtam hogy ebben az országban csak a hulladékot adják el. De úgy tűnik az meg is érdemli, aki ebben az országban merészel élni és gesztenyét vásárolni.,0

2017. dec. 13. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbizhatobb helyröl érdemes venni.de akkor se sokat egyszerre. Előszőr csak 1-2 marékkal- és ha otthon le ellenőrizted hogy milyen a minősége után vegyél többet.

Valamennyi rossz mindig elő fog benne fordulni.

2017. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De tényleg, milyen hőfok és mrnnyi idő a jó és a többi? Nemrég csináltam de most sem sikerült.


Kérem, vlalaki legyen már olyan kedves és mondja már el a tökéletes sült gesztenye titkát, mert annak őszintén hálás lennék.

2017. dec. 13. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Leirtam..

Mi lett a gond?

Azt irtad az összes gesztenyéd rossz ha azokat sütötted meg akkor az biztos nem jó..

2017. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha te olyan sültgesztenyére vágysz amiket árulni szoktak ,-akkor azt a sütőben sütéssel nem fogsz tudni elérni..
2017. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kerestem a neten leirast.

Nem sokban külömbözik attol amit en irtam.

Csak abban hogy leirja 200fokon kell sütni.

De ez inkabb sütő függő szerintem.mert az enyémben 200 fokon szénné égne.. [link]

2017. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

vigyél magaddal egy 2L lavórt meg a zsebedben egy 2L flakon vizet és ahol venni kívánsz gesztenyét ott szépen a lavórba betöltött vízben teszteled, s ami szimpatikus azt megveszed.


Máshogyan ha nem értesz hozzá akkor csak saját magad vered át.

2021. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!