Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet a baj a piskótámmal?

Mi lehet a baj a piskótámmal?

Figyelt kérdés

Szepen jott fel egy darabig, utana csak a kozepe.

Kiveve visszamet a kozepe, korben van rajta kozepen egy sàv olyan, mint ha szorosan meg lenne kotve.


2017. nov. 27. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha nyitogattad a sütőt, azért esett össze. Nem szabad nyitogatni legalább az első 10 percben, utána tűpróbáig sütöd. Ha a tojásfehérjét nem jól verted habbá, illetve nem jól oszlattad ép, szintén összeeshetett. Milyen arányokkal készítetted?
2017. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Illetve kapcsold ki a sütőt és hagyd benne a piskótát míg nagyjából ki nem hűl.
2017. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha a sütöforma szélét is kikened, akkor az "megfogja", nem engedi felemelkedni.
2017. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a piskótát, alsó-felső állásban, 170 fokon kb.40 percig sütöm, a tortakarikának az aljára sütőpapírt teszek és nem vajazom ki. Amennyire lehet felhúzom a tésztát az az oldalára, hogy a közepén vékonyabb legyen.

Amikor megsült, egy tálcát porcukorral megszórok és arra borítom a piskótát, a formában hagyom felfordítva kihűlni, így nem esik össze.

2017. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

7 tojas, 7 kanal cukor,lapos, 7 kanal liszt,pupos


A habot annyira kemenyre vertem, hogy leforditva sem esett ki a talbol.


Nem nyitottam ra a sutot 20 percig. Mikor megsult is meg benne volt kb.10-15 percig.


A tortaformat nem kentem ki, sutopapir se volt benne. Kijott szepen a formabol, csak maga a teszta nem jott fel.

2017. nov. 27. 20:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a sütőm nem jó sajnos, egy ósdi villanysütő. Ami piskótát otthon még anyukámnál a gázsütőben sütöttem, mind jók lettek, ugyanazt a receptet sütöm évek óta. Itt meg mintha egy jurta lenne úgy feljön a közepe, aztán meg beesik... szóval nem lehet, hogy neked is a sütőd rossz?
2017. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor a sütő lesz a ludas szerintem. Ki kell támasztani egy fakanallal az ajtót, hogy folyamatosan szellozzon
2017. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!