Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudom arról lebeszélni...

Hogyan tudom arról lebeszélni anyumat, hogy ennyit főzzön?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a főztjével. Finom.

A probléma az hogy van amikor 1-2 hétig semmit se főz. Nem is várom el tőle. Ő is dolgozik, fáradt ha hazajön. Hétvégente takarít stb. Megszoktam azt hogy sajat magamnak csinálok vacsit/ebédet. De! Az 1,2 hét után elkezd főzni és olyankor annyi sok ételt készít, hogy azt nem bírom. A családunk 3 tagú. Van hogy egy hétvége alatt készít 3 fajta levest (persze jó nagy lábasban), sülthúst,Kirantott húst, édességeket egy csomó köretet.

A mennyiség egy dolog, de ilyenkor általában főként kolbászt, szalonnát, zsírt, zsíros húsokat használ. 1x,2x számomra okés ilyet enni de amikor csak ez van akkor egy idő után nem birja a gyomrom. Sokkal jobban kívánok valami könnyebb ételt. Általában jon a lecseszes, hogy miért akarok én halat enni amikor van egy csomó kaja. Már bocsánat, de nem bírok 1 hétig zsiros disznohuson és krumplin élni.



2017. nov. 20. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem azt próbáld vele megbeszélni, hogy változatosabban főzzön. Az is segíthet, ha - mikor már elég volt a krumpliból - csak zöldségköretet készítesz magadnak anyukád főztjéhez. Párolt zöldséget mikróban nagyon gyorsan lehet készíteni. Ha csak mértékkel eszel a húsból, és zöldségeket eszel hozzá, úgy egészségesebb is, mintha krumplival ennéd, vagy kenyérrel.

2017. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

És mi lenne ha néha te is főznél?

Azt írod fáradt, így levehetnél egy kis terhet a válláról, sőt olyat főznél ami neked is jó.

2017. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A többletet fagyasszátok le. Akkor később is lehet enni.
2017. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Írtam hogy szoktam én is csinálni, igaz nem csak magamnak. De apum általában nem szereti amit én eszek. Ugyanis ők az a disznóhus krumplival utána zsíros kenyér. És édesség. Valószínűleg emiatt mindenki köztük én is túlsúlyos, magas a koleszterine és a vérnyomása apukámnak.

És azt meg elfelejtettem hogy ők az olyan ételt amihez gombóc van azt is még plusz kenyérrel eszik. Ha úgy van főzök ki rizst, sütök húst és mosok zöldséget, de akkor inkább esznek szendvicset.

15/l

2017. nov. 20. 19:10
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Panelban lakunk szóval nincs nagy fagyasztonk csak egy kicsi ami mindig telivan

2017. nov. 20. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Hat igen, ezt hivjal minosegi ehezesnek. Oszinten szolva, ha te magadnak tudsz kesziteni etelt (ami eleg ritka a te korosztalyodban), akkor ne foglalkozz vele milyen zsiros, szenhidrat-dus szemetet esznek, edd azt, ami szerinted jobb. Sot, probald meg hogy fozol annyit amibol jut nekik is, hatha eszreveszik hogy van elet a zsiron meg a disznon tul is...
2017. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Mutasd meg anyukádnak azokat a recepteket, amiket te szoktál készíteni. Mondd meg neki, hogy inkább ő is több effélét készítsen, az egészségük miatt.

Mondd meg nekik, hogy szeretnéd, ha még sokáig egészségesek lennének és nem lenne gond a vérnyomásukkal, stb.

Találjatok ki valami közös mozgásprogramot. Talán ők is belátják, hogy nekik is el kéne a változás.

2017. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

R;szv;tem, remlélem, azért elfogy az étel, utálom a pazarlást, persze az is pazarlás, ha megeszik és híznak tőle. A zsíros disznóhús kiváló tud lenni fogyásra, mert laktató és viszonylag kicsi az inzulinválasza is, de persze inkább zöldséggel az igazán hatékony (bár mennyiség kérdése, férhet krumpli is) s nyilván nem akárki tudja napokig azt enni. Nehéz ügy, de nem tudod befolyásolni édesanyád viselkedését, ez nem olyan dolog, ahol az emberek hallgatnak másra.

Az enyém szerencsére csak karácsonykor csinálta ezt, napokig idegesen főzött, majd elvárta, hogy megegyem a fél tonna tömény ételt (ő alig evett). Én tudok enni, de annyit nem. Roppant irritáló tud lenni az ilyesmi.


Az jó, hogy legalább rendesen tudsz főzni magadnak, nem akárkinek megy ez... Csatlakozom ahhoz a javaslathoz, hogy a krumplit könnyen lecserélheted a zöldségre, ha a hús továbbra gond is marad.

2017. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!