Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Alma és daráltkeksz-ből...

Alma és daráltkeksz-ből milyen süteményt lehet sütni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 4. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kexörleményt nagy pohár barackos joghurttal és kevés vajas Rámával keverd össze . A reszelt almához tegyél kevés cukrot fahéjat , nyújtsd ki tepsibe a masszát , terítsd be almával , tedd a hűtőbe 2 órára ...
2017. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sütni nemnagyon lehet daráltkekszből (bár lehet, hogy van, aki tud ilyen receptet ), de egy kis olvasztott vajjal,reszelt almával, esetleg egy kis daráltdióval alaposan gyúrd össze, hogy formázható legyen. Vizes kézzel formálj kis golyókat, amiket utána forgass fahéjas porcukorba.

Úgy is csinálhatod,hogy a kekszet jól felízesíted, akár egy kis kakaó, rumaroma is mehet bele, az almát hámozva kis kockákra vágod, 1-2 percig párolod, majd a golyók közepébe teszel 1-1 darabot.

2017. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Almás rétes jutott eszembe.
2017. okt. 4. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de még kekszből soha nem hallottam rétest készíteni. Érdeklődéssel várom én is, ha van ilyen receptje valakinek :)
2017. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

25 dkg daráltkekszet keverj össze 10 dkg olvasztott vajjal, nyomkövető egy kapcsos tortaformába úgy hogy pereme is legyen. Tedd 180 fokos sütőbe 10 percre.

Közben az almát reszeld le, csavard ki a levét,ízlés szerint cukrot,szórd meg fahéjjal. Ha letelt a 10 perc, simításokat a reszelt almát a tortaalapra,told vissza a sütőbe és addig süsd amíg pirulni kezd a teteje. Ha kihűlt szépen szeletelhető.

2017. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van még 0.5kg rétesliszt is

A keksz az almakrémbe lenne belekeverve

2017. okt. 4. 20:00
 7/11 A kérdező kommentje:

Vaj és margarin nincs, zsír van

[link]

2017. okt. 4. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha van 2 dl tejfölöd, még ennél is egyszerűbb rétes receptet tudok, amit nem kell nyújtani. Zsír kell hozzá.

Ha érdekel leírom szívesen.

2017. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megkerestem a receptet, és finomlisztet ír, én is abból készítettem, de nem tudom, hogy rétesliszttel hogyan működik.Egyébként nagyon egyszerű, és nagyon finom.
2017. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rétes lett végül
2017. okt. 6. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!