Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ezekből? (többi lent)

Mit főzzek ezekből? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval, van otthon egész csirkém, és nincs ötletem mit is készítsek belőle,ami azért aránylag hamar elkészül, pörköltet semmiképp nem akarom. Meg kaptunk nyúl húst, abból meg aztán végképp nem tudom mit csináljak.Esetleg valami jó ötlet?
2017. szept. 15. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

egész csirkét legutóbb vajas kakukkfüves kencével lekenve sütöttem egészben (alá tettem krumplit, bele egy fél citromot, rozmaringot, kakukkfüvet), közben locsoltam néha a lefolyt vajjal. igaz, ez nem készül el gyorsan.

anyukám szokta egészben és feldarabolva is sütőben sütni, 1kg sóra fektetve.


nyúlból tejfölös pörkölt nokedlivel, vagy sütőben sütve szalonnával, hagymával.

2017. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, nagymamám szokott nyúlból még levest is csinálni, házi csíkkal, májgombóccal. nem vagyok leveses, de ezt bármikor megeszem :)
2017. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Felőlem a sütőben már ráér sülni,néja.rá kukkantok, csak az előkészités ne legyen 2 óra hossza.
2017. szept. 15. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Csirkére ezerféle gyors recept van, a sütőben tényleg ráér süldögélni, előtte csak jól be kell fűszerezni.( a rántottcsirke se kutya, de van vele egy kis dolog )

Nyúlból egy kitűnő nyúlpaprikás, vagy vadas, de ezeket ítéld meg te, hogy mennyire munkaigényesek.

A vadashoz azért kell előkészület, de megéri, mert nagyon finom, még, ha szelíd is volt :)

A kollégám nagypapájának sok nyula volt, náluk a nyúlgulyás is gyakori volt.

2017. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egész csirkére:

- töltött csirke

- rakott csirke

- citromos, kakukkfüves csirke

- mézes, narancsos csirke

- chilis, rozmaringos csirke

- zöldbabos csirkepaprikás tésztával

Nyúlra:

- barna sörben párolt nyúl

- aszalt szilvás nyúl

- kakukkfüves sült nyúl

- kefalóniai fokhagymás nyúl

2017. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!