Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Baj, ha a húsokat jól átsütve...

Baj, ha a húsokat jól átsütve szárazon szeretem?

Figyelt kérdés
van még, aki így szereti, a műsorokban mindig azt mondják, hogy ne legyen cipőtalp

2017. szept. 11. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, nem vagy egyedül. Sokan szeretik a száraz, sőt túlságosan átsütött húsokat is. Apósom is úgy szerette a rántotthúst, hogy szinte zörgött.

Mindenki egye azt, és úgy, ahogy szereti, az ízlés nem vitatéma...

2017. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az ízlés nem baj vagy nem baj kérdése, a tiéd ilyen. Nem vagy gourmet, ennyi.
2017. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyósom. Mi nem bírjuk megenni,vagy nagyon sok üdítővel kísérve. De nem baj,ízlés kérdése. Én és a párom inkább az ellenkezőjét szeretjük. Ahány ember,annyi ízlés :)
2017. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem baj, edd úgy, ahogy szereted.

De javaslom, hogy kóstold meg más módon is, kevésbé átsütve. Sütéskor ugyanis károsodik a hús, a rostjai. Ezért tartják úgy, a szakácsok is, hogy a hús közepesen átsütve a legjobb, amikor a belseje még rózsaszínes (nem véres). Úgy a jó puha, omlós, szaftos. Mondjuk egy bélszín esetében. Kérheted jól átsütve is, legfeljebb sajnálja majd a szakács, hogy elrontja a drága, finom húst. De ha te úgy szereted, azt semmi nem írja felül. Ezért is szokták megkérdezni éttermekben az ilyen húsoknál, hogy mennyire süssék meg. Ha azt mondod, hogy olyan legyen, ahogyan a szakács szerint jó, akkor biztos, hogy nem fogja neked jól átsütni.

2017. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Én is úgy szeretem, ha kicsit van átsütve, azt csak udvariasságból eszem meg, meg, hogy ne nézzenek finnyásnak. Amúgy ugyanez van a tojással is, csak ott, ha fizetnének érte sem enném meg félig nyersen.
2017. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!