Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért esik össze a madártej...

Miért esik össze a madártej tojásfehérje habja?

Figyelt kérdés

Forró tejbe teszem bele, és gyönyörűen megdagad. Aztán megfordítom és már akkor kezd összeesni, de amikor kiveszem, na akkor ugyanakkorára esik össze, mint amikor beleraktam. Kb. 2-2 percet hagyom oldalanként. Mit rontok el?

Lehet, hogy egy kicsit amúgy is összemenne, na de ennyire?



2017. szept. 9. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én is mindig így jártam, míg itt egy kedves válaszoló ajánlotta a felvert hab , kanalanként tálra szaggatott mikrózását. Ha jól emlékszem 1 percig kell mikrózni.(már régen csináltam, nyáron általában nem, mert nem fér be a hűtőbe, télen meg a hideg spájzban is eláll 1-2 napig)

Tökéletesen formás, kemény habgaluskák lesznek.

2017. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. szept. 10. 06:25
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem éri meg mikrózni, gumizsuzsi lesz belőle, bloáh.
2017. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3, akkor valamit elronthattál mikrózáskor, mert én így kaptam a legjobb habot. És ráadásul nem is bajlódtam még a szaggatással se, úgy, ahogy volt a felvert tojásfehérjét tálastól betettem a mikróba jó 3-4 percre (néha közben leállítottam, ha épp ki akart futni), és az így kapott habot kanalaztam bele a sárgájába. Isteni volt.


Amúgy nemrég hallottam, hogy úgy kell, hogy a tejben megfőzöd az egyik, majd a másik oldalát, és amikor rászeded a sárgájára, akkor már nem szabad megfordítani, vagyis azzal a részével kell rátenni, amelyiken utoljára főtt.

2017. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!