Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit, hogyan, honnan? 20/L

Mit, hogyan, honnan? 20/L

Figyelt kérdés

A településemen az összes orvost végigjártam, irritábilis bélszindrómát állapítottak meg végül... Bár szerintem nem ez a gond,csak rácsapott a hasára az orvos (úgy érzem egyáltalán nem vett komolyan,picsogásnak gondolta,plusz honnan tudná,nincs röntgenszeme).


Lényeg a lényeg: hasmenésem van az ételek 90%-ától. Nem kicsit,hanem nagyon.


Amit nem tudok fogyasztani:

erős fűszerek

túl sok zsír

túl sok olaj

állati tejtermék (a legrosszabb,mindenféle allergiás reakció a hasmenés mellett,fulladás,ekcéma stb),nyilván ide tartozik a sajttól kezdve a túrón át a tejfölig minden

fehér liszt

a (répa)cukor a tej után a másik kegyetlen gyilkosom

a tojással még kísérletezem,talán azt bírom

csípős ételek,legyen az bármi(pedig imádom)

még a legtöbb gyümölcs is kikészít


Így azt hiszem az általánosságba vett és fogyasztott élelmiszerek majdnem teljes egészét kilőttem.


Az elmúlt időszakban naponta 1x-2x ettem csak (ha véletlenül többször,akkor is ugyan azt egész nap) ételt.

Ezeken élek:

bulgur

rizs

barnarizs

zöldségek

natúr húsok(leginkább csirke,a natúrt úgy értem kb 0 fűszerrel és nem tesco-s grillcsirkét)

néha eszek rozskenyeret,ugyan nem kéne tudom,de egyszerűen éhen halok már és akkor nem bírom ki

sajnos virslit is,csirkeszalámit is, mivel így nem halok éhen és nincs tőle bajom,bár tudom,szemét étel de legalább megmarad bennem

paradicsom

paprika

update norbi kaják, tudom tudom, ez sem a legjobb de legalább megmarad bennem

illetve sok sört ittam az elmúlt időszakban(azért nem minden nap,és egy nap max két korsót de inkább egyet vagy még annyit sem),talán egyedül emiatt nem vagyok még csont vékony

édesburgonya

burgonya

tonna számra vitaminok szedése,ha legalább nem eszek,vitaminnal kicsit pótoljam a tápanyagok hiányát (részben be is válik szerencsére)


Ez az állapot borzasztó és kínzás, mivel folyamatos intenzív testmozgásnak is kiteszem magam szinte nap-mint nap (edzőnek készülök). Erről jut eszembe,a különböző fehérjeporok is leamortizálnak.


Kb az éhhalállal küszködök... Legalábbis néha így érzek. Ha elmegyek valahová a barátaimmal éhen kell haljak,mert én nem vehetek le akármit a polcról, hogy csillapítsam az éhségem, még az éttermekben is csoda,ha találok olyan ételt amit meg tudok enni,legutóbb is sírva távoztam...


Valaki segítene nekem recepteket találni,hogy ne egyem folyton ugyan azt,hogy tudjak napi ötször étkezni,hogy ne kelljen éhen haljak nap mint nap? Ténylegesen használható receptekre lenne szükségem! Nézelődtem a neten,de számomra fogyasztható normális főtt ételeket nem igen találtam... A ,,paleo" oldalak is tele vannak számomra rossz receptekkel(trappista sajttól kezdve minden).


Nem tudom hol,merre,hogyan kezdjem így el a normális étrendem kialakítását... Google most nem a barátom, bevált receptekre,oldalakra lennék kíváncsi!


Ezer köszönet!


2017. aug. 8. 21:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Hátha van itt Crohn beteg,vagy valaki aki bármiféle hasonló gonddal küszködik, mint én és tudna segíteni a helyzetemen... :(
2017. aug. 8. 21:25
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakrolatilag bármilyen vegán ételt fogyaszthatsz ill. natúr húsokat. Én elsősorban vegán recepteket keresnék, mert ezek tejtermék-és tojásmentesek, és ha szükséged van rá akkor kedv szerint egészítsd ki hússal.


Ha engem kérdezel, pl. bármilyen krémlevest ehetsz, sürítheted puhára főzött krumplival vagy növényi tejszínnel. Pl. brokkolikrémleves, karfiolkrémleves, burgonyakrémleves, zellerkrémleves, gombaraguleves, kukoricakrémleves, cukkinikrémleves, paradicsomkrémleves, sütőtökkrémleves, borsókrémleves... bableves pogácsával, zöldségleves daragaluskával stb.

Töltött zöldségek pl. töltött paradicsom,paprika, cukkini, padlizsán, avokádó ezerféleképp készíthetőek.

Enchilada, tortilla sajt babfélékkel, avokádóval, paradicsommal töltve

Cannelloni gombával, spenóttal, növényi tejszínes öntetben vagy paradicsomos öntettel

Spagthetti all'arrabbiata

Ratatouille

Rakott zöldbab, rakott brokkoli, rakott karfiol sajt nélkül

zöldségekkel töltött palacsinta

Ázsiai zöldséges rizstészta tofuval

Gombapaprikás enyhén fűszerezve

Borsós vagy gombás rizottó

Zöldséges paella

Sütőtökös-zsályás lasagne vagy sima vega lasagne - sajt helyett kesukrémmel


A végtelenségig tudnám sorolni...


keress rá egyszerűen pinteresten a vegán receptekre, és mint mondtam ha megkívánod a húst egyszerűen tedd hozzá.


A virsli, csirkefelvágott és egyéb tartósítós-kemikáliás szarok nem hiszem, hogy jót tesznek az amúgyis érzékeny gyomrodnak, a natúr húsokra szorítkoznék a helyedben.

2017. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja mégvalami: a családban van egy közeli hozzátartozóm, aki ebben a betegségben szenved. Nem játék, komolyan be kell tartani azt, hogy mit szabad enni és mit nem, mert súlyos következményei is lehetnek, nem csak hasmenés. Pl. bélperforáció, tályog, sipoly,..

2 évenkénti tükrözés is elő van írva.


Nagyon fontos a gyulladáscsökkentő étrend, ami elsősorban növényi ételekkel lehetséges.

2017. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikusnál és gasztroenterológusnál jártál?
2017. aug. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!