Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A leves (nem a hideg fajták)...

A leves (nem a hideg fajták) hogy finomabb? Tűzforrón vagy jó melegen, úgy, h éppen nem égeti a szádat, de nem is langyos?

Figyelt kérdés
Apám váltig állítja, hogy a levest tűzforrón kell enni, úgy az igazi. Én viszont úgy szeretem, ha kihűlt annyira, hogy már kényelmesen tudom enni. Plusz valahol azt olvastam, hogy a leves úgy az igazi, ha már nem égeti a szám, de nem hisz nekem... Egyébként sima érdeklődés a kérdésem, nem ez a legnagyobb problémám :)
2010. máj. 22. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Édesapádnak igaza van...,én mikor szakácsnak tanultam,akkor aki oktatott mindig elmondta,hogy a levest tűzforrón(!!) kell tálalni!Apád meg csinált neked fújókát,meg tudod fújni,hogy ne égesd el a szád...;)
2010. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tűzforrón kéne, de én is úgy szeretem, hogy már kényelmesen el lehessen fogyasztani, égési sérülések nélkül:D
2010. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy buta beképzelés hogy tűzforrón kell! Értelmetlen oktalan és káros a nyálkahártyákra!Az emberi szervezet nem a tűzforró ételre van beállva ráadásul ha még az zsíros is amikor jobban éget.
2010. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a hús éa gulyáslevest el sem tudom langyosan képzelni.forrón,csípősen :) nyami.
2010. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ízlés kérdése. Az, hogy éttermekben tűzforrón tálalják, az teljesen normális. Ott is, otthon is mindenki úgy eszi, ahogy neki a legjobban esik. Én például a húslevest és a halászlét szeretem forrón. A többinek akkor állok neki, ha már nyugodtan, fújás nélkül lehet enni. Vannak olyan levesek pl. amiben rántás van, az szinte langyosan esik jól. Felesleges ezen vitázni bárkivel. Ez olyan, hogy az egyik ember sűrűn, a másik hígabban szereti ugyanazt a levest. Nem vagyunk egyformák, de ne is akarja senki a másikra erőltetni a saját ízlését, szokását.
2010. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Se nem langyosan, se nem forrón. Soha nem értettem, hogy valaki miért szereti, ha összeégeti a száját a leves. Nem egészséges. Megvárom, míg kihűl annyira, hogy tudjam enni. Ha türelmetlen vagyok, akkor fújom, de nem eszem forrón.
2010. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Tűz forrón? Szétégeti a szám...a baleseti jönne utána, nem a következő kanál. :)

Én leveses vagyok, de úgy szeretem, ha már ehető és nyelhető, az íze élvezhető.


Üdv!

2010. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tűzforrón szeretem! =)

Persze ilyen esetben sem kell attól félni, hogy szétégeti az ember száját, vagyunk mi már olyannyira felvilágosult emberek, hogy vagy minden kanál levest megfújogatunk, vagy kevergetjük, és megvárjuk míg kihűl egy kicsit :)

Egyébként ti a kávét se döntitek le amikor még forró, nem? :)

2010. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy tűzforró,gyöngyöző húslevesnél nincs is jobb!!!!IMÁDOM:)
2010. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tűz forró?O.O apukád valami sárkány fia?:D persze hogy nem tűz forrón kell enni, leég a nyelvedről a szőr:D:D:D

am milyen leves?^^

2010. máj. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!