Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy nagy karfiolom, amit...

Van egy nagy karfiolom, amit el kellene használni, mit lehetne belőle készíteni?

Figyelt kérdés
A bolt már sajnos bezárt, de van itthon tojás, tejföl és krumpli is, meg hagyma, de pl zsemlemorzsa az nincs. Valamiféle rakott karfiolra, vagy rakott krumplira gondoltunk karfiollal. Természetesen egyéb is szóbajöhet.

2017. júl. 4. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sűrű palacsintatésztába mártva is ki lehet sütni, ha nincs prézlid. Ez csak egy tipp, viszont nagyon finom így is.
2017. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Levest vagy süsd ki prézli nélkül, liszt, tojás.
2017. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csinálnék egy karfiolos rakott krumplit, mi jobban szeretjük, mint a kolbászos verziót :)
2017. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A karfiolpörkölt is nagyon finom, lehetne hozzá egy tejfölös krumplipüré.
2017. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A karfiolt rózsáira szedve sós vízben nem túl puhára főzöm. 3 tojást keményre főzök. Egy tűzálló tálat kivajazok meghintem egy kevés liszttel. A sütőt előmelegítem 180 fokra.

A tejfölt 3-4 tojással, sóval, borssal, egy evőkanál liszttel simára keverem.

A leszűrt, kissé kihűlt karfiolt, és a negyedekre vágott kemény tojást szépen elrendezem az előkészített tálban.

Ráöntöm a tejfölös keveréket és ha van, reszelek rá egy kis sajtot.

Betolom a forró sütőbe és addig sütöm amíg a teteje szép piros nem lesz.

2017. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen megsütném apróra vágva és opcionálisan ütnék rá pár tojást, ez a kedvenc karfiolos ételem. De a karfiolpürével is sokmindent lehet kezdeni, amellé akár krumpli is ehető, nekem mindenesetre menne.
2017. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karfiolpizza
2017. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végül az 5-öset sikerült elkészíteni. Valóban egész finom lett!
2017. júl. 5. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!