Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem segíteni egy...

Tudnátok nekem segíteni egy sütemény tésztájának adagolásában?

Figyelt kérdés
Tortát szeretnék készíteni, aminek a piskótájába fehércsokit, és joghurtot szeretnék tenni. Ehhez hasonló receptet sem találtam. Tudnátok abban segíteni, hogy meg is süljön a piskótám? Miből (liszt, cukor, tojás...) mennyit tegyek?
2017. máj. 18. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez azért van, mert nem létezik olyan piskóta, ami joghurtos.
2017. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Talán először nézd meg, hogy a joghurt a forró sütőbe téve mit csinál? És mi lesz belőle, ha még lisztet is teszel hozzá? Talán-talán nem is kellene joghurt a tésztájába???
2017. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Talán már sütöttem kakaós-joghurtos sütit, azért tudom, hogy lehet ilyet, csak abban kakaópor volt nem csokoládé. Akkor gondolom nem piskótának hívják, hanem tésztának, de nem értem, hogy egy ilyen általános kérdésnél is miért ennyire evidens ez a leoltó stílus.
2017. máj. 18. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem piskóta a gyöngébbek kedvéért, hanem kevert tészta.


A kevert tészákba lehet tenni joghurtot, és nem lesz töle semmi baja, hanem igen finom, laza, könnyü lesz a sütemény.


A kérdésre válaszolva: ha van egy jó kevert tésztás recepted, akkor a kakaóport helyettesítheted a csokival (gondolom, reszelve akarod beletenni), egyébként ugyanúgy csináld, ahogy szoktad.

2017. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

2-es: láthatólag fogalmad sincs a sütésröl, ha képes vagy ilyen hülyeséget írni.


"Talán először nézd meg, hogy a joghurt a forró sütőbe téve mit csinál? És mi lesz belőle, ha még lisztet is teszel hozzá? Talán-talán nem is kellene joghurt a tésztájába???"


Vagy gondoltál már arra, mit csinál pl a vaj, ha a forró sütöbe teszed?


Ugyanis nem egy-egy hozzátevöt külön-külön szokás a sütöbe tenni, hanem az összekevert tésztát és az egész másképnt viselkedik, mint az egyes alaktrészek.


Mellesleg igen sok süteményrecept an, ahol a tésztába joghurtot tesznek és az eredmény kimondottan jó!

2017. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

#4

A gyengébbek kedvéért: a kérdésben ez a szó szerepel: "PISKÓTA". Tehát ilyen típusú PISKÓTÁT kérdezett. Ami nem létezik.


Minden hülye ismeri a kevert tésztát, ám a kérdező nem valamilyen tésztafélét keresett, hanem konkrétan, és kétszer is leírva: pis-kó-tát.

2017. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2017. máj. 18. 16:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Első, egyébként meg nyilván azért írtam így, mert fiatal vagyok, és keveset sütöttem eddig, mivel nem vagyok édesszájú. Ezért ilyen szintű tudásom nincs, hogy milyen tészta típusok vannak. Mivel a tortát piskótából szokták készíteni, ezért tettem fel így a kérdést. Nem tudtam, hogy a piskóta csak egyféleképpen készíthető. Kezdő, laikus kísérletező vagyok, nem pedig cukrász.
2017. máj. 18. 16:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi gond, kérdező, én sem vagyok cukrász. Azonban nem minden tészta piskóta.


Piskóta nem csak egyféleképpen készíthető, javaslom a vajas piskótát majd neked kipróbálásra, nagyon finom.


Kevert tésztát készíts a tortát tésztája gyanánt, és reszelve tedd bele a fehér csokit. Joghurtos kevert sütemény receptekre keress rá a neten! Szerintem egy torta simán elbír 10 dkg csokireszeléket is.


Első voltam.

2017. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pont amiatt voltam bizonytalan, hogy elbír-e ennyi csoki, köszönöm a segítséget.
2017. máj. 18. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!