Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen konyhai bakijaitok voltak?

Milyen konyhai bakijaitok voltak?

Figyelt kérdés

Elég későn kezdtem főzni tanulni.


Exem lakásán készítettem tojásosnokedlit, amihez még otthon kaptam útmutatót: fél kg liszt, 1 db tojás.

Csak nem akart összeállni, már 5 db tojást raktam a fél kg lisztbe.

Exem arra ért haza, hogy késsel vágom a forró vízbe a kemény nokedlitésztát. :D :D


Később megkértem az otthoniakat, hogy mutassák meg, hogyan kell... Hát.... :D


Amikor tanulgattam az alapokat, a krumplistészta volt a "tesztfeladat".

Egyszer túl bő vízben főztem a krumplit, máskor hozzáégettem a felét az edényhez, megint máskor a pirospaprika maradt ki, de egyszer komplettül elfelejtettem a hagyma dinsztelését.



Mostmár az alapokat azért tudom, szeretek kisérletezgetni is. Azért a tojást feltettem főni egy kis edénybe kevés vízben. Ott felejtettem. Egyszercsak fura hang jött a konyhából. A víz nagy része kiforrt, a tojás elkezdett "pirulni".


2017. máj. 5. 20:22
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
Én egyszer a mosogatógépbe tettem be 70 fokos programra a mirelit csirkét. Megesik az ilyen :D
2017. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Életem első palacsintájánál máris meg voltam győződve róla, hogy tudom dobálva is forgatni. Rá is esett a kezemre, a nyoma még ma is látszik.

A legdurvább eseteb az volt, mikor feltettem egy tasakos rizst főni, és azzal a lendülettel el is feledkeztem róla. Csak a füstre figyeltem fel. Kiderült, hogy a víz elfőtt a tasak alól, a tasak leégett, és elolvadt a műanyag. A lábast is dobhattam ki.

2017. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Csokitálat szerettem volna készíteni lufi segítségével.

Felraktam olvasztani a csokit úgy ahogy azt kell és elkezdtem forgatni az edényben a lufit, ami felrobbant és az egész konyhát beterítette a csoki, engem is. 😄

2017. máj. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kb 13 éves lehettem. Kedveskedni szerettem volna apukámnak, hogy főzök neki kávét mire hazaér a munkából. Kotyogós kávéfőzőnk volt. Ugye az aljába megy a víz, a szűrős részbe a kv. Eddig stimm. Csakhogy én nem figyeltem meg, hogy a kávét lazán kell belerakni...én meg teljes erővel beletömtem amennyit tudtam. Nem kell mondani h felrobbant....
2017. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

- leégetett kacsa

- lapos süti

- kőkemény lángos (de kb. ölni lehetett volna vele)

- kb ehetetlenül csípős lecsó

- összeugrott brokkolikrémleves

- elsózott húsos pite (a husit megettük, a tészta kuka)

2017. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én kisfiú koromban anyám szoknyája mellett tanultam meg főzni. Amúgy nem főzök rosszul, de mivel elég idős vagyok már - így az összes létező hibát elkövettem már, ami csak lehetséges.

Cukor helyett sót tettem az ételbe, és fordítva, összekevertem a borsot a fahéjjal. Elfelejtkeztem a kelt tésztáról és kikelt a lábosból nyáron. Odakozmáltam, odaégettem, kokszot gyártottam leves helyett. Nem csak az első, de a hatodik palacsinta is leragadt. Túl híg lekvárt tettem a buktába és mindegyikből kifolyt. Megtúrósodott a tejföl a krémlevesben. Túl híg lett a főzelék. Vagy a rántott leves túl sűrű.

És többször felrobbantottam a kotyogó kávéfőzőt, leamortizálva ezzel az egész konyhát...

2017. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!