Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen konyhai bakijaitok voltak?

Milyen konyhai bakijaitok voltak?

Figyelt kérdés

Elég későn kezdtem főzni tanulni.


Exem lakásán készítettem tojásosnokedlit, amihez még otthon kaptam útmutatót: fél kg liszt, 1 db tojás.

Csak nem akart összeállni, már 5 db tojást raktam a fél kg lisztbe.

Exem arra ért haza, hogy késsel vágom a forró vízbe a kemény nokedlitésztát. :D :D


Később megkértem az otthoniakat, hogy mutassák meg, hogyan kell... Hát.... :D


Amikor tanulgattam az alapokat, a krumplistészta volt a "tesztfeladat".

Egyszer túl bő vízben főztem a krumplit, máskor hozzáégettem a felét az edényhez, megint máskor a pirospaprika maradt ki, de egyszer komplettül elfelejtettem a hagyma dinsztelését.



Mostmár az alapokat azért tudom, szeretek kisérletezgetni is. Azért a tojást feltettem főni egy kis edénybe kevés vízben. Ott felejtettem. Egyszercsak fura hang jött a konyhából. A víz nagy része kiforrt, a tojás elkezdett "pirulni".


2017. máj. 5. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Életem első palacsintáját még dobálni akartam, mert az úgy milyen laza. Az első adag forró tésztával pofándobtam magam. Azóta inkább műanyag lapáttal nyúlok alá és fordítgatom...
2017. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden :)

Kifutott a kaja.

Elsóztam.

Nem tudtam eldönteni, hogy megsült-e rendesen a muffin. Azt gondoltam, hogy nem. Kidobtam. Anyuék nézték, hogy mi van a kukában. Félbetörték a muffinokat és mondták, hogy teljesen átsült, csak melegen még nekem olyan fura volt az állaga. Később már sikerült normálisan :)

Mézes tészta össze-vissza ragadt, minden tiszta tészta volt, a kezemen már több volt, mint a deszkán. Később jöttem rá, hogy nem szabad azonnal dolgozni vele, hanem hűtőbe kell rakni.

Sárgarépa krémlevest csináltam. Feltettem a répát főzni, véletlenül a fűszerezésnél fahéjat raktam bele a szerecsendió helyett. Leöntöttem a lét, lemostam az összes répát és kezdtem elölről :)

2017. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Indukciós lapunk van egy ideje aztán nagyon kell figyelni hogy várjam meg míg kihül aztán tegyek rá müanyag edényt vagy bármit. Olvasztottam már így meg edényt,tálcát illetve gyujtottam ki a konyha ruhát.😅

Vagy nem tesszük be csak úgy szabadon a lereszelt héjú citromot a hütöbe mert minden átveszi,így csináltam egyszer citromos lecsót. Párom azóta is emlegeti. Ezek az emlékezetesebbek persze velem is előfordult már hogy valamelyik fő alapanyagot kihagytam a kajából de szerintem ilyen bárkivel megesik.

2017. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pogácsához recept: futtassuk fel az élesztőt. Beleraktam kislábasba és a tűzhelyet begyújtottam. Vártam h felfut. Nem futott :-) Lapos pogim lett.


Húst kevés olajon daraboltan futtattam. Fehér lett. Kidobtam a kukába.


Tésztát főztem. A lábas szélén vastagon fényes réteg belül és mint a száradt ragasztó jövögetett le. Kidobtam.

2017. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kreatívkodni akarok, az mindig rosszul sül el.

Fánkot/lángost sütni nem tudok (a közepe nyers, a kívülről szenes).


Rendszeresen eljátszom, hogy ha nagyobb vagy kisebb társaságnak sütök, mint ahány főre a sütemény receptje meg van adva, akkor a hozzávalók egy részét elfelejtem felszorozni, aztán csodálkozok, hogy miért nem sikerül a süti. :D

2017. máj. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb a tésztát úgy értettem h nem a lábassal volt baj hanem hogy a tészta hagyott maga után ilyen réteget. Gondolom kissé kifutott és amiatt jobban látszott.


Forraltam vizet és a tűzhelyen felejtettem. Ez sajnos 3x megtörtént. A lábasok kuka. A kerámia is kissé sérült. Szerencsére az indukciós tűzhely túlhevülésben maga kikapcsolt de a lábasok nem menthetőek. Azóta használom az időzítőt.

2017. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Főztem sárgarépa főzeléker. Mamám szokott bele rakni liszt helyett vaniliapudingot. Raktam. Másnap nézem h ezt megenni nem fogom tudni. Pudingos répa lett :-)



Forró lábasba a műanyag szűrőt beleraktam hogy ott lecsepeg a tészta. Véletlen azt a helyet kapcsoltam be indukcióson. A szűrő kissé megolvadt a lábasban mire észrevettem.

2017. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer főztem egy rizst.. hát az hatalmas lett. :D még gyerek voltam és egyedül voltam itthon és éhes lettem.. de az borzalmas lett, nem pirítottam fel, nem fűszereztem meg és sz*rrá főztem. egyben kijött a fazékból még a kutya sem ette meg úgyhogy elástam :D azóta lehet életre kelt és embereket fogyaszt :DDD
2017. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz ez nem velem esett meg, de pincér öcsém kapcsán sok konyhai gyöngyszemről hallottam, hátha ez is mosolyt csal az arcodra, nekem egyik kedvencem :D


Sztori előzménye a következő, adott egy fiatal házaspár, akik vendégeket várnak. Sütni-főzni amúgy csak az asszonyka szokott, a férfi egy rántottát se sütött soha. De most a vendégvárás miatt elég sokat kell sürgölődni a konyhában, a feleség úgy gondolja, legalább néhány alap feladatot kiosztana a férjének. Elsőként a kezébe ad egy tepsit és egy kocka margarint, hogy vajazza ki amíg ő átszámolja az étkészletet.

A férj még bekiabál a konyhából: - Az egészet?

- Hát persze hogy az egészet! - válaszol a feleség, majd miután jól végezte dolgát, visszamenve a konyhába kisebb szívrohamot kap, amikor ott áll a férje, kezében a tepsivel, amibe centi vastagon belekente a teljes kockányi vajat...

2017. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig mindössz annyi, hogy egyszer kifelejtettem a sütőport egy süteményből és sovány, lapos, vékony maradt, mint a kitaposott cipő talpa.
2017. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!