Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemell receptek tejtermék...

Csirkemell receptek tejtermék nélkül?

Figyelt kérdés
Írjátok ilyeneket, amibe nem kell tejtermék?
2017. ápr. 28. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez az "előző este áztasd tejbe" mizéria csak az elmúlt kb. 15-20 év óta menő.


Akármilyen korábbi szakácskönyveket fel lapozol, sehol nem fogsz ilyesmivel találkozni!

Készítsd el ugyanúgy, ahogyan szoktad, fűszerekkel ízesítve, csak tejbe-áztatás nélkül, szerintem még finomabb is!!!

2017. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk mézes-mustáros csirkemell, vagy simán zöldséges csirkemell.

[link]


[link]

2017. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemellet vékony szeletekre vágod, sózod, borsozod, megkened mustárral, megszórod apróra vágott fokhagymával, majd 2-3 kanál vajban megsütöd, sütés közben vajba szórsz curry port, előszőr nagy lángon, majd fedő alatt, kb 10 perc alatt elkészül, rizzsel tálalhatod.
2017. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rántott csirkemell, pörkölt is készülhet belőle, de jó fűszeresen fasírtot is szoktam belőle csinálni.
2017. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tepsit kiolajozod, beleteszed a szeletekre vágott fűszerezett csirkemellet, rászórsz negyedekbe vágott 3-4 fej hagymát, 1-2 paprikát csíkokra vágva, 2-3 paradicsomot karikákra vágva, só, bors, majoranna, (mehet bele gomba, vagy cukkini is) majd fólia és fólia alatt sütöd fél órát, fólia nélkül még negyed órát.
2017. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kis darabokra felkockázott csirkemellet kevés zsiradékon átsütöd. Egy nagy hagymát, ( vörös, vagy póréhagyma), sárgarépát és egy piros kaliforniai paprikát felszeletelsz, rá a csirkére. Párolod az egészet fedő alatt. Miután puha a sárgarépa is, öntesz rá 2-3dl vizet és egy tasak kínai pirított csirke alappal elkevered. Rottyantasz rajta egyet és még 3-5 percig főzöd.


[link]

2017. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbb recept tejtermék nélküli, ha olvasgatsz recepteket.

A tejfölös/sajtos csak opció a sok közül.

Szóval olyan nincs, kell bele, olyan receptet kell kiválasztani, ami nem tejtermékkel készül.

2017. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ananászos csirke:

Kockázott csirkemellet megpírítod kevés zsiradékon, fűszerezed. Hagymát kockázol mellé, + répa, káposzta, kukorica (opcionálisak), őket is melle pirítod. Mehet mellé 1 konzerv lecsöpögtett ananász konzerv vagy általad pucolt egész ananász. Ezt is mellé pirítod. Az ananász levét kevét kevés kukorica liszttel ( sima is megteszi) elkevered csomómentesre, hozzá öntöd a csirkéhez és addig kavarod amíg krémes nem lesz a szósz. Főtt rizzsel mennyei.


-életem első étele volt amit megfőztem, anyukámnak csináltam anyák napjára... :)

2017. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csirkemell torta :) Nagyon mutatós, de sosincs lehetőségem megcsinálni :) ilyen-olyan okok miatt
2017. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!