Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zablisztből fonott kalács?

Zablisztből fonott kalács?

Figyelt kérdés
Valakinek van receptje? Olyanra gondoltam, amibe csak az kell, nem fele fele
2017. ápr. 12. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az lehetetlen. Nincs benne sikér, nem tud megkelni, nem tud összeállni stb.


Kalóriaértéke ugyanannyi, mint a búzáé. Ha lassú felszívódás kell, akkor tk. tönköly, az ugyanannyi idő alatt szívódik fel, és a rosttartalma is közel azonos, mint a zabliszté.


Ha a glutén miatt kell, akkor meg gluténmentes liszt.

2017. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jót írt a felettem lévő.

Attól mert zablisztből van még nem 'egészségesebb' vagy 'diétásabb'. Illetve csak ebből lehetetlen kalácsot csinálni.

Inkább készíts magadnak simán cukor nélkül édesítővel, vagy bird ki kalács nélkül és nincs ezzel további gondod. Ha nem birod ki egyél a hagyományosból és duplán mozogj és meg is van oldva. Zablisztből nem lesz 'jajde diétás' kalács :))

2017. ápr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!, Ment a zöld kéz 😊Igazából azért gondoltam zablisztből, mert szerintem a búza nagyon egészségtelen, a többi gluténmentes liszt én meg sok a keményítő
2017. ápr. 13. 07:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!