Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti minden nap főzök?

Ti minden nap főzök?

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 12:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Én úgy főzök, hogy egyik nap két-háromnaponta van leves, egyik nap húsos fogás, másik nap zöldséges. Én nem tudnék egyik nap is, meg másik nap is húsosat enni. Már kitapasztaltam, hogy nekünk, hogy jó, mindig annyit csinálok, ami biztosan elfogy, sose lövök mellé a mennyiséggel. Pl csirkecombból 4 dbot dobok be a sütőbe, hozzá a köret vagy disznócombból 50 dkg-t kockázok fel, 4 szelet karaj/tarja + a köret és így tovább. Zöldséges ételeknél ugyanígy, igyekszek kisebb fej karfiolt venni, kisebb fej brokkolit, tepsis ételeket nem a többszemélyes tepsiben sütöm. Időmből kitelik, hogy főzzek, mert terhes táppénzen vagyok, ha megszületik a baba, pedig elválik, hogy milyen gyakran fogok tudni főzni, de az még messze van. :)
2017. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, de nekünk a rántotta is tökéletes... Azért egy fél fokkal komplikáltabbakat szoktam, de ha úgy jön ki a lépés, jó, hogy ott a tojás. Főtt rizsünk mindig van.

Újabban viszont ezt-azt berakok a mélyhűtőbe (max. 1-2 kisebb doboznyit, mert nincs több hely), úgyhogy ha végképp nincs kedvem főzni (vagy pl. rántottát akarok enni ebédre zsinórban negyedjére s a páromnak ez már sok), akkor kiveszek egy főzeléket és kész.

A süti más kategória, az kb. mindennap van s az is színesíti az ebédet :)

2017. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy annyi ételt főzök, amennyit csak tudok, ketten vagyunk, néha marad meg belőle (általában nem tömények az ételeink, hanem könnyed zöldségételek - vagy serpenyős cuccok, ami oly kevés, hogy azonnal szétkapjuk, nem is elég önmagában).

Most itthon vagyok, de amikor 10-re értem haza munka után, akkor is főztem, nekem kell.

2017. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem szoktam főzni, étterem vagy rendelés a megoldás általában.
2017. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Néhány naponta. Ha fagyasztható ételt készítek, akkor direkt nagy adagot főzök, és több dobozzal megy a fagyóba. Ha nem fagyaszthatót, akkor is legalább két napra valót készítek, de lehet, hogy még harmadik napra is marad. Általában olyat készítek amit szeretünk, így nem ununk rá akkor sem, ha több napig esszük.
2017. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!