Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » EZ most komoly, megavasodott?

EZ most komoly, megavasodott?

Figyelt kérdés

Vettem lenmagolajat néhány hónapja és rendszerességgel próbálnám fogyasztani, viszont most úgy érzem kesernyés... és nem rémlik hogy ilyen lett volna ezelőtt pár héttel.. az a baj hogy még rengeteg van belőle, és úgy sajnálnám kidobni!

Van még tökmag olajam is, abból még több van, azt nem is kóstoltam, hogy milyen már..



2017. márc. 11. 23:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De nekem nem említette senki hogy fogyasszam el rövid időn belül, különben ez lesz, kicsit mérges vagyok.
2017. márc. 11. 23:49
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Igy jartal.
2017. márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem az óvodában vagy hogy kinyalják a feneked, ott a net, keress rá, világosan le van írva, hogy romlékony. Nem kerestél rá, megtanultad saját károdon, ennyi a történet.
2017. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a zsírok, olajok nagyon hamar megavasodnak, az olajok talán még hamarabb.Az avasodás egészségre ártalmatlan, de az említett bármelyik olaj érzékszervi élvezete értéke nagymértékben csökken, magyarul rossz ízűvé válhatott.

Ezért nem érdemes egyszerre sokat vásárolni, figyelni a szavidejét is, és mielőbb felhasználni.

És sajnos ez az avas íz olyan markáns, hogy kiérzik bármilyen ételből, salátából, akármennyire is van az fűszerezve.

2017. márc. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd csak meg a hátulját
2017. márc. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva
2017. márc. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hátulján gondolom ráírták hogy felbontás után menyi ideig jó és hol javasolt tartani,ezek az olajok könyeben romolhatnak meg mint sütéshez használt napraforgo olaj,vagy oliva olaj.
2017. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Faanyag impregnálására vagy olajfesték hígítására még tökéletesen alkalmas.
2017. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A lenmagolajhoz nem értek,de a tökmag a hűtőbe sokáig eláll,bár ott is fennáll az avasodás lehetősége.
2017. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hajra jo meg igy? Gondolom veszitett hatoanyagaibol azert..
2017. márc. 12. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!