Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Levelestészta kérdésben kis...

Levelestészta kérdésben kis segítség?

Figyelt kérdés
Vettem mélyhűtött levelestésztát, megtöltöttem, de sajnos a töltelék fele a sütés közben kifolyt belőle. Ti hogy szoktátok hajtogatni, hogy egyben maradjon, ne nyíljon szét, és ne follyon ki a töltelék belőle?
2017. márc. 5. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, milyen formában töltötted.


Ami megoldás, ha a hajtás alul van (pl rétes), vagy megnedvesíted a szélét és úgy csukod össze.


De ha megírod, mit sütöttél belöle, könnyebb segíteni

2017. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Túróval, és lekvárral töltöttem. Túrót nem kevertem direkt hígra, a lekvár meg alapból elég kemény, darabos, így sikerült a nyáron eltenni. :) Mégis kifolyt. Mondjuk, az is igaz, hogy a hajtásokat felül hagytam, és tojással próbáltam "ragasztani".

2017. márc. 5. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint valami töltött táskaszerüt akartál sütni?


A túró meg lekvár sokszor csalós, mert ha felmelegszik, akkor folyik. Nekem a legjobban az vált be, hoyg muffinformába teszem a tésztát és úgy töltöm, akkor nem tud szétfutni a töltelék.

2017. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Igen, batyu szerűségre gondoltam, de sajnos szétnyíltak. Köszönöm, kipróbálom úgy ahogyan írtad!

2017. márc. 6. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!