Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok légyszi egyszerü de...

Írnátok légyszi egyszerü de mégis jo recept ötleteket szülinap ünnepléshez?

Figyelt kérdés
Kb 15 vendég lesz és a 7 hónapos babám mellett nincs tul sok idöm :) köszi
2017. febr. 16. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a klasszikusokat ajánlom, mert 15 emberre baba mellett nem lehet extravagáns ételeket prezentálni.

15 db dupla csirkecomb pirosra sütve (esetleg megtöltve, ha van időd )2 kiló darálthúsból stefánia vagdalt, másfél kiló karajból csemege karaj, amibe szárazkolbászt dugunk.

Ezekből lehet szép vegyes pecsenyéstálakat készíteni.

Köret lehet hagymás tört krumpli, mexikóis rizs, csalamádéval vagy friss tavaszi vegyes salátával. De lehetne köretnek akár majonézes krumpli, svéd gombasaláta, majonézes kukorica pl.

lehet, hogy mások túl leegyszerűsítettnek ítélik, de szerintem finomak, és kiadósak ennyi embernek.

Előre is lehet velük dolgozni, csak a sütéseket hagyni az adott napra.

2017. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, nagyon jók! ;-)
2017. febr. 16. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Google
2017. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Én az 1-es által írotthoz a sült előtt csak asztalra tennék sertés-comb-szeletekből készített gombás-tejfölös ragut, ahhoz egy kevéske petrezselymes rizs köretet. Aki inkább igényli a szaftosabb kajákat, és csak kevésbé a sülteket, annak is legyen valami hasonló.

De egyébként tökéletes.

A levest is, a sütiket is előtte való nap el lehet készíteni. Amíg a csirke sül, addig az általam írt ragu is elkészül, ill. az összes többi köret. A levest pedig felforralni, tésztát bele...és minden oké! :))

2017. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló nagyon jókat írt. Én annyit tennék hozzá ,hogy szülinap lesz ezért ugyanabból az alapanyagból több íz világot hoznék ki. Pl a fasirt lehet egybe sütve töltve, és hagyományos gombóc alakú sajttal töltve süthetted sütőben. A csirkecombokat hagyományosan májas töltelékkel egy részét a másik részét megtölthetted sajttal aszalt paradicsommal bazsalikommal. Készíthetsz tészta salátát a sültek mellé. Olyan sülteket készíts amiket este felé hideg tálként felszolgálhatsz.
2017. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! a ragu és a csirkecombbos ötlet is nagyon jo :-) :-)
2017. febr. 16. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem a 67 %-os miért le lenullázva. Csak jót akart és van benne igazság, hogy esetleg egy szaftosabb is lehet az egyik sült helyett.Persze én sem pörköltre gondolok, hanem valami ragu vagy tokány rizzsel vagy tésztával.

De valójában a kedves kérdező tudja, mi és hogyan fér bele az idejébe egy csöppség mellett.

2017. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem hogy miért lett lepontozva! Nekem remek ötletet adott,mivel többen is szeretik a családban az ilyen ételeket.Fogok is csinálni valami ilyesmit.Igen utolso,majd még kiderül,hogy mennyi idöm is lesz :) ;) kö
2017. febr. 16. 12:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!! :) (akartam irni)
2017. febr. 16. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, a névnapomon kolbásszal töltött karaj lesz krumplipürével. A karajt bevagdosod, fűszerezed, mi hagymakarikákat is raktunk bele elősütéskor, rá beirdalt szalonnakaréj és mehet a sütőbe.


Ajánlom még a baconbe tekert, karajba töltött csülköt vagy a csülköt pékné módra. Ezek nem annyira megszokottak..

2017. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!