Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki levágja és előkészíti...

Valaki levágja és előkészíti nekem a tyúkokat, nyulakat?

Figyelt kérdés
Idén szeretnék tartani tyúkokat, nyulakat, (Bp-en) de nem vagyok jártas a vágásban. Gondoltam, ha vágásérettek, időnként valakit megkérek tegye meg ezt, muttassa meg, hogyan kell. Család ellátására való mennyiség lenne csak, nem több. Jószággal, vagy anyagiakkal hálálnám meg, de elvállalja-e ezt valaki? És mi a reális juttatás ezért?
2017. jan. 31. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Hentes. Vagy vidéki rokon, de abból is nagyobb eséllyel nagyon öreg.
2017. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztos elvállalja, ha 5-6 db tyúk vagy nyúl előkészítéséért adsz neki egyet. Egyébként nem nagy kunszt, tinédzserként csináltam már, ha egyszer beállsz valaki mellé végignézni, onnantól tudni fogod, mit hogyan kell.

Azt viszont gondold végig, hogy a tartásuk nem olcsó, és kötöttséggel jár. Nincs kétnapos eltávozás se otthonról, mert az állatnak enni-inni kell adni, a nyulak helyét legalább néhány naponta ki kell takarítani. Lehet, hogy jobban jársz, ha háztól veszed konyhakészen.

2017. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne légy ennyire élhetetlen!

Gondolom, nem belvárosi panelben szándékozol jószágot tartani.

Ha pedig kertes házad van, biztosan vannak szomszédaid is.

2017. febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsd meg a gondolatodat!

Amelyik szomszédban tartanak pl. baromfit, kérd meg a szomszédasszonyt, hogy beállhass mellé segíteni-tanulni amikor vág, még örülni is fog, te pedig megtanulod mellette.

És ugyanígy a nyúltenyésztővel is... pár óra szabadidőt beáldozol a tanulásra, és minden oké.

2017. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!