Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud nekem egy jó torta...

Valaki tud nekem egy jó torta receptúrát írni?

Figyelt kérdés
alami egyszerű, de mégis ünnepélyes (születésnap).
2017. jan. 26. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Google
2017. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mekkora tortára gondoltál kb? milyen izű?
2017. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
93%

Milyenre gondolsz?

Lapos gyümölcstorta? Hagyományos forma? Tejszínes? "Vajas" krémes?


Itt vagy egy pl.:


Tejszínes-joghurtos-túrós gyümölcstorta

( [link] + saját)



Hozzávalók:


Tésztához:

8 tojás

8 csapott e.kanál cukor

8 púpos e.kanál liszt


Krémhez:

12,5 dkg cukor

25 dkg túró

2 dl natúr joghurt

1 citrom reszelt héja és leve

1 tasak zselatin

5 dl tejszín


Tetejére (és a krém közé):

gyümölcs (kiwi, konzerv barack, stb.)

1 tasak zselatin


Elkészítés:

Felverjük a 8 tojásfehérjét, 4 kanál cukorral; felverjük a 8 tojássárgáját a 4 kanál cukorral, majd összekeverjük és a lisztet is belekeverjük. A piskótát formába simítjuk, és előmelegített sütőben 180⁰C-on kb. … percig sütjük. Rácsra borítjuk, és hagyjuk kihűlni. A tortát vízszintesen kettévágjuk, a szebbiket kiválasztjuk a tetejére.

A zselatint a csomagon olvasható utasítás szerint vízbe áztatjuk. A túrót habosra keverjük a joghurttal, a citromlével és héjjal. A zselatinhoz öntünk 1 dl vizet, felforraljuk, és elkeverjük kevés túrókrémmel, majd az egész túrókrémbe dolgozzuk. A tejszínt kemény habbá verjük a maradék cukorral, és a túrókrémbe forgatjuk. A kevésbé szép tortalapot visszatesszük a formába. Rákenjük a krémet, elsimítjuk, elosztjuk, rátesszük a másik tortalapot, a tetejére és az oldalára is kenünk krémet, a közepébe (a krém közé) és a tetejére gyümölcsöt teszünk, a tetejét leöntjük zselatinnal, és kb. 2 órára hidegre tesszük.

2017. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom mivel érdemeltem ki a lepontozást..
2017. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a receptet.
2017. jan. 26. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemelted meg a lepontozást, de sajnos itt ez a módi... nagyon jó kis receptet írtál.
2017. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!