Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vadonatúj vaslábasom tönkrement?

Vadonatúj vaslábasom tönkrement?

Figyelt kérdés
sziasztok, kaptam egy vaslábast, amit anyukám "segítségből" a tudtom nélkül beavatott. Kiégette zsírral, utána beáztatta jó sok vízbe. Elutaztam. Mire több nap után megtaláltam, már rozsdás volt a lábas. Ez így már használhatatlan? nem lehet rendbe hozni?

#vaslábas
2017. jan. 23. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak felületi rozsda, egy kis smirglivel eltávolítható.
2017. jan. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy neki menj smirglivel, amennyire tudod mosd ki, tegyél bele olajat vagy zsírt ,melegítsd fel, hagyd hűlni. Ha langyos papírtörlővel dörzsöld át,míg a papír tiszta nem lesz. Ha szükséges,ismételd meg a folyamatot.

Használat után, kevés tiszta zsírral átkened, szárazra törlöd papírral és így teszed el. Különben mindig rozsdás lesz.

2017. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

teljesen igaza van az előttem szólónak, a vaslábassal óvatosan kell bánni. A rozsdát most melegvizes átmosással eltüntetheted, de semmiképpen sem dörzspapírral.

Használat után teljesen szárazra kell törölni, én jó magam egy picurka tiszta zsírral át is kenem, amit azonnal be is szív, mert porózus.Így soha nem rozsdásodik be.

Anyukád jót akart, csak rosszul sült el.

2017. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. még annyi, hogy én nem tudom,hogy égette benne a zsírt, de azt mondta, hogy nagyon füstölt. szénné égett darabokat találtam a lábason, amik nem nagyon akarnak lejönni. ezért is áztatta be, hogy valahogy lejöjjön. Nem tudom, ez normális dolog, hogy ennyire szénné égette a zsírt a lábasban? jó még így a lábas? csak mert a szénné égett dolgokat nem igazán egészséges megenni.
2017. jan. 23. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Jéééézusom.

Már ne haragudj, de anyukád nagyon nem ért a konyhatechnikához.

Tapadásmentes bevonatú, illetve vas edényeket éppenhogy áttörlünk pár csepp zsíradékkal, és 150 fokos sütőben 5-10 percet melegítjük.

Ha szénné égette benne a zsírt, annak annyi. Ahol egy ilyen edényben szénné égett valami, azon a helyen minden leragad a későbbiekben.

De nyilván egy próbát megér a dolog, hogy használható maradt-e.

2017. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos nagyon sajnálom, mert nagyon drága egy ilyen edény. és a tudtom és megkérdezésem nélkül csinálta ezt.
2017. jan. 25. 21:58
 7/7 A kérdező kommentje:
és a rozsda is még mindig ott van.
2017. jan. 25. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!