Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kismamakánt, ha nem indokolt,...

Kismamakánt, ha nem indokolt, átállhatok azért a cukrosok étrendjére?

Figyelt kérdés
Találtam egy minta menüt a neten ahol nagyon jó ételeket soroltak fel napokra lebontva. Azt is olvastam, hogy a cukrosok diétája tulajdonképpen az egészséges táplálkozás alapja..átállnék tk kenyérre, lisztre, gyümölcsökből azokból ennék többet aminek alacsonyabb a cukortartalma és csak nagy ritkán banánt, szőlőt, szilvát, fügét... sok zöldséget..barna rizst sima helyett... tejterméket pl egyik nap reggelire 1 pohár tej másnap vacsorára 1 pohár házilag variált natúr joghurt (pl almás-fahéjas) szárnyas és vörös húsok fogyasztása.. nézném, hogy egy nap mennyi kcalt kell bevinnem és azt megfelelően osztanám el... kisbabámnak ugye ettől nem lehet baja? Köszi
2017. jan. 18. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igazság szerint mindenkinek úgy kellene étkeznie.
2017. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne mindig teljes kiőrlésű termékeket egyél, mert az sokkal jobban megterheli az emésztőrendszert. Vegyesen egyed.

Nagyon drasztikus változásba most ne kezdj bele.

De ha ez nem drasztikusan tér el a táplálkozásodtól, akkor persze jó, ha odafigyelsz, hogy egészségesebben táplálkozz.

2017. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért mi a különbség, ha hirtelen átváltok fehér kenyérről teljes kiőrlésűre? Miért terheli le az emésztőrendszeremet? Apropó aranyér ellen milyen ételek vannak amik meglazítják a székletet?
2017. jan. 18. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: Nem azt írtam, hogy a tk-re való áttérés lenne drasztikus. De ha sok mindent megváltoztatsz, akkor az lehet, hogy drasztikus lesz az eddigi étrendedhez képest. Pl. mi alapján számolod ki, hogy mennyi kalória kell? Nem ilyenkor kell nekiállni fogyókúrázni. Persze oda kell figyelni, nem kell zabálni. De nehogy valami irreális kalóriát találj ki. Ezt mindenképpen az orvostól kérdezd meg. Ne valami kalkulátor vagy itteni tanács döntse el, hogy mennyi kalória kell.

Biztosan tudod, hogy neked van-e olyan, ami székrekedést okoz. Ezeket kerüld.

Pl. van, akinek az étkcsoki, banán azt okoz. Nálam pl. ezek sem okoznak ilyen problémát.

2017. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha értelmesen csinálod, mi gondot okozhatna? Ha tudsz, hallgass a szervezeted jelzéseire, s persze legyen meg a szükséges kalória s minden tápanyag, ami kell.

Én beteg lennék a cukorbeteg étrendtől, túl szénhidrátos nekem, de van, akinek túl szénhidrátszegény. Sokunknak a laktóz sem jön be, hiába nem vagyunk érzékenyek rá. Ki kell tapasztalni, mi esik jól. Nincs olyan, hogy mindenki számára egészséges étrend, túlságosan különbözőek az emberek.

2017. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaként ha nem indokolt most semmikép nem kezdenék ilyen fogyokurába bele ezt akkortol csinálnám ha vége szoptatásnak.
2017. jan. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Látom fogalomzavar van sokak fejében. Étrend nem egyenlő fogyókúra. És a kérdező sem írta, hogy fogyni szeretne.
2017. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!