Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kóser ételnek a lényege?

Mi a kóser ételnek a lényege?

Figyelt kérdés
Milyen alapelvek alapján lett felállítva?
2017. jan. 17. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Biblia, Talmud.


[link]

Picit részletesebben. Google amúgy pont erre jó...

2017. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nincs benne tej, és disznóalkatrész. Ezen kívúl, van, amit külön kell tartani, pl. A hűtőkben. A fogyasztható bárányt, csirkét, marhát ki kell véreztetni. A véres hús fogyasztása tilos. A zöldségeket is külön szabály alapján, rendesen meg kell mosni. Nem vagyok kiművelve, de érdeklődtem eziránt is valaha. Biztos lesz, aki izraelita, és tud neked segíteni. (Nagyon kérek mindenkit, értve olvassa, nem vagyok nacionalista. Egyszerű, mibdenkit érteni szerető ember volnék, csupán. )
2017. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
A kóser szó azt jelenti, hogy a vallási előírásoknak megfelelően elkészített. Ennek történeti-éghajlati alapjai vannak, semmi másban nem különbözik a nálunk megszokott ételektől, legfeljebb maga a receptúra más.
2017. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Én is csak arra emlékszem, hogy nálunk minden kedden a vágóhídon kóser marhavágás volt.

Nem vagyok járatos a témában, csak arra következtetek, hogy a tisztasággal függ össze, mivel tudtommal azért nem fogyasztanak disznóhúst, mert az tisztátalan állat.

De, lehet, hogy nem jól értelmezem, ezért elnézést kérek az autentikus olvasóktól.

Én is tiszteletben tartom minden ember kultúráját, evési, viselkedési szokásait.

2017. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akit érdekel (bár nem vagyok izraelita) Mózes III.könyve 17:10-15.
2017. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A 2.és 5.hozzászóló vagyok. Egyben élelmiszerhigiénikus is. Ezek nagyon jó járványmegelőző eljárások. A vérben, véres húsban szeret a legtöbb kórokozó lubickolni. Szóval, kétezer éves tanácsok ezek, de ma is helytállóak.
2017. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb barátnőm zsidó így miatta jártasabb vagyok a témában.

A lényege tehát célja az, hogy a kashrutnak megfelelôen készüljön el az étel.

A Tóra részletezi milyen állatok húsa fogyasztható, nagyon részletesen. Tilos többek között a disznó a teve és a ragadozó madarak húsa.

A tiltott állatok teje és tojása is tilos, csak kóser állaté fogyasztható. De pl. Fias tojást a vér miatt tilos mindegy melyik álkaté.

A sajt bonyolultabb, attól függ melyik állattól származik az oltóanyaga.

A zselatin sem kóser és a vér sem.


A tejtermékeket tilos hússal együtt főzni vagy tàrolni, és szigorúan véve halat sem szabad hússal fogyasztani.

Emelkett nem csak együtt főzni nem szabad ezeket de külön eszközökkel szabad csak elkészíteni tehát minden edényből késből stb. Kettő kell.


A legtöbb vallási előírásnak az étkezésre vonatkozólag nem csak spirituális de praktikussági és higiéniai alapja van.

2017. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Kilences válaszoló csak viccelni akart ezzel a "zsidóhisztivel" de van benne valami: két emelettel lejjeb egy zsidó család lakik. A jelek szerint mindketten szoktunk ugyanattól a multitól házhozrendelni, mert egyszer az én cuccom mellett volt egy plusz táska, fagyasztós. Én aznap olyasmit nem kértem, ki sem nyitottam, nézem a nevet, akkor láttam, hogy az övéké. Mondom nem csinálok cirkuszt, nem hívom fel a boltot, leviszem nekik oszt' jólvan. Még egyszer mondom, a táska lezárva, érintetlenül, senki nem nyúlt bele. Ennek ellenére nem vette át, ő majd felhívja a boltot, tartsam meg. Szóval van ebben jó adag hiszti is, amit rohadtul nem értek, mert a szállító is hozzányúlt, nem beszélve az áruösszekészítőről, akit nem is látunk... szóval ja, tombol a fejekben a vallási hiszti rendesen.
2017. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
9 : nem hiszti, teljesen okos előírások ezek. Ha a higiéniát tekintjük. Ha a vallást, az más tészta, de sztem semmivel sem rosszabb a bármilyen keresztényeknél. Csak pozitív gondololataik vannak.
2017. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!