Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a cukrot süteményben?

Figyelt kérdés
pl ha cukorbetegnek akarsz sütni sütit vagy fogyókúrás sütit
2010. máj. 2. 16:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 17:39-es!


A vőlegényem cukorbeteg. Mi is a nyírfacukort használjuk, mert nyírfacukrot a szervezet rendkívül lassan dolgozza fel, és nem teljes mennyiségben. A nyírfacukor nem okoz hirtelen változást a vércukorszintben: sem annak emelkedését, sem csökkenést nem váltja ki; inkább stabilizálja, alacsonyan tartja azt. A diabéteszben szenvedők – a nyírfacukor használatával – úgy fogyaszthatnak édes ételeket, hogy vércukorszintjük nem emelkedik meg.

A nyírfacukor emésztéséhez nincs szükség inzulinra!!!


Amennyiben nem ismered a terméket, ne nyilatkozz róla.


Figyelmedbe ajánlom: [link]

2010. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 igabcsy ***** válasza:

Előzőnek: Én a 17:36-os vagyok, és vettem a fáradságot, hogy utána nézzek a nyirfacukornak, mielőtt hülyeséget írnék (mert Te bizony írtál egy csomót).


És igaza van az válaszolónak. A nyírfacukor 75%-al kevesebb CH-t tartalmaz mint a répa vagy a nádcukor.

Tehát valóban jó a cukorbetegeknek.

Én speciel köszönöm az infót - mert eddig erről nem hallottam.

2010. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 igabcsy ***** válasza:
jajj bocs... gyorsan jöttek a válaszok... természetesen a 17:39-nek szántam az okítást.
2010. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
70%
Én vagyok az a bunkó,aki merte ajánlani a nyírfacukrot.Kedves utolsó két válaszoló : nagyon szívesen,örülök,hogy legalább 1 valakinek ezzel segíthettem.
2010. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. máj. 2. 18:11
 16/18 anonim válasza:

Egy vélemény a répacukorról. Nem sokan tudják de az utóbbi évtizedekben megnövekedett rákos betegségek egyik (hangsúlyozom egyik) okozója a túlzott cukor és szénhidrát fogyasztás. Ugyanis a cukor órákra gyengíti az immunrendszer működését.

Én nagyon odafigyelek erre, mert egy csomó bajtól megszabadultam amióta mértékkel fogyasztok cukrot. Nem helyettesítem semmivel, inkább nem eszek csak ritkán cukros ételeket.

2010. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Használhatsz esetleg gyógyszertárban kapható szőlőcukrot is."

Sima élelmiszerboltban is lehet kapni. De cukorbetegeknek tilos fogyasztani!

2010. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szőlőcukrot ehetnek a cukorbetegek, persze csak keveset. A szőlőcukor rendkivül gyorsan megemeli a vércukorszintet, de nagyon gyorsan le is bontja a szervezet.

Én cukros vagyok, és bocs de nincs pénzem a sok gyógyszer mellett a 4000 forintos nyirfacukorra, még ha sokkal egészségesebb is. Inkább használom a valamivel olcsóbb édesitőszereket, ha nagyon édesség ehetnékem van. Havi 15ezer forintos gyógyszer kiadás mellett nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának az egészségesebb nyirfacukrot.

2010. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!