Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS Segítség! Hogyan menthetné...

SOS Segítség! Hogyan menthetném meg a sütimet?

Figyelt kérdés

A ma esti buliba szánt muffinjaim iszonyatosan rondák lettek, valamiért nem jöttek szépen fel, viszont elterültek, szétfolytak és összefültek. Gyakorlatilag egy tepsi iszonyatosan gusztustalan plecsnit kaptam. A tésztája ettől finom még, így azt gondoltam összezúznám darabokra, valamivel nyakon lehetne önteni és még ehető.

Van tippetek?



2016. júl. 22. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én mézzel fölkeverném(ugye összezúznám ahogy írtad és golyókat formálnék belőle).Írj ha nem tetszik az. Ötlet mert akkor megpróbálhatunk még együtt ötletelhetni. Jó sütést. :)
2016. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Kockázd fel, és egy tál aljára, vagy tortaformába rakva lefőzött kávéval, vagy éppen konyakkal, esetleg meggybefőtt levével meglocsolod. Utána beborítod egy adag csoki pudinggal, majd vanília pudingot rá, és a végén tejszínhabot a tetejére.
2016. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha van kókuszreszeléked, esetleg meggyed, csinálhatsz golyókat belőle, persze lehet, hogy mág kell egy kis lekvár is, hogy összefogja.

Vagy főzz vaniliás pudingot, a tésztát ezzel rétegezve csinálj pohárkrémet, esetleg ebbe is mehet még valami gyümölcs is, tetejére tejszínhab spréből habkorona és már kész is.Olyan somlóis lenne kb.

2016. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tészta meggyes-étcsokis, kakaporos, vagyis barna, önmagában is elég tömény, félek a méztől már az ehetetlen kategóriát súrolná, de önmagában a golyózás nagyon jó ötlet. Kerti-parti lesz, fontos lett volna, hogy ne legyen nagyon krémes, könnyen fogyasztható sütit szerettem volna vinni. Még van kb. 3 órám kitalálni valamit, a tészta éppen hűl. A kisbolt a szomszédban, úgyhogy bármire képes vagyok. :)
2016. júl. 22. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is a golyó a legjobb megoldás. Én kevernék hozzá egy kis barack lekvárt vagy meggy lekvárt, rumot és ha kevés a tészta feltúrboznám darált keksszel vagy darált dióval, + egy kis kakaópor és vaj ha szükséges és kókuszreszelékbe forgatnám.
2016. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végül mi lett az eredmény?:)
2016. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket, nagyon hasznosak voltak! :)

Végül porrá zúztam a tésztát, amiben egész meggy és csoki darabok is voltak, szórtam hozzá valamennyi kekszet és kakaóport, mert gondoltam ha nedves lesz a tészta, összeesik és így is lett.

Meggy lekvárral és tejjel tapasztottam falatnyi golyókba, hogy ne kelljen harapni, így biztos nem esik darabjaira. Végül pedig mandula szeleteket találtam itthon, úgyhogy azt zúztam össze és ebbe forgattam bele.

Nem mondom, hogy a kedvenc sütim lett, de azt hiszem sikerült menteni a menthetőt, eléggé elkenődtem, hogy néhány órával a buli előtt ennyire elrontottam a sütit, úgyhogy ezúton is nagyon köszönöm a tippet mindenkinek. A golyók elfogytak és soha, senki nem fogja megtudni minek is indult. :D Kérdezgették hogy készül, adjam meg a receptet, jókat nevettem magamban. :)

Nem értem ki pontozott össze-vissza, én mindenkinek hálás vagyok a segítségért!!

2016. júl. 23. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy megoldódott a dolog, legközelebbre pár tipp:

Ha nem jött fel szépen, lehet alapvetőleg a tészta nem volt oké, kevés sütőpor vagy szódabikarbóna volt benne. Valamint, ha nem muffinformában sütöd, szét fog esni, a papír önmagában nem tartja meg. Ha nincs muffinformád, érdemes vagy beszerezni, vagy szilikont venni, az megtartja egészben a sütit. :) De a muffintésztát ki lehet sütni egy tepsiben egészben vagy őzgerincben is.

2016. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Muffin formában sütöttem és több sütőport is tettem bele, mint amennyit a recept ír, mivel egyszer már jártam így.


Kicsit elkeserítő a helyzet és a sütőt hibáztatom, ugyanis otthon, anyuék konyhájában verhetetlen muffint tudok sütni és szépek is lesznek. A receptet fejből fújom, nem ezzel van a gond.

Egyszerűen ott villany sütő van, ha beállítok egy hőfokot azt tartja és kész. Nekünk gázsütőnk van, amiről senki nem mondja meg milyen bent a hőmérséklet, lehet kicsi és nagy láng közül választani, ennyi. Valószínű ez adja a problémát sajnos. Ki kéne tapasztalni, de nincs is kedvem úgy sütögetni, hogyha nem jön a kívánt eredmény sosem.

Egy-egy piskóta sima ügy, de aminek számít a formája (lásd muffin), azt képtelen vagyok megsütni benne.

A második adagot már tepsiben sütöttem meg, az még vállalható is lett, de a mennyiség miatt ez is ment a golyókba morzsaként.

2016. júl. 24. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!