Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a fazekam? Csúnyán leégettem.

Figyelt kérdés

Kajszilekvárt főztem tegnap, és jóformán leégettem a fazekat. Kidobni nem szeretném, mert gyakran használom.

Amiket próbáltam: ecet+sütőpor kombi, hideg zsíroldó, mosószeres forralás.

Itt olvastam, hogy Domestost vagy kólát kell beleönteni, valakinek esetleg ilyen tapasztalata lenne?

Csak egyet kérek: Ne írjátok, hogy kaparjam az alját, mert azt nem teszem meg. :) Egyrészt zománcos, másrészt pedig nem akarom, hogy karcos legyen.


Köszönöm!


2011. júl. 10. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Áztasd be sima vízbe pár napra.
2011. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En teszek bele vizet, mosoport es kifözöm.A masik modja,szinten teszel bele vizet,1-2 csomag sütöport es hagyod masnapig,habar ez az utolso,a nem tul-tul leegett edenyhez valo.
2011. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy mit teszel bele, csak a víz fogja feláztatni, azért fakanállal toszogathatod, hogy lásd mennyi oldódott már fel.

utana, azt a barnás maradékot vimmel-dörzsivel el tudod tűntetni.

2011. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hypózd ki, nagyon szép lesz.

Az evőeszközöket is szoktam hypózni, valamint az ételest és a müanyagedényeket is hypózom.

2011. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahány ház,annyi szokás.Nálam ezek mennek:Tescos hideg zsíroldó,nade úgy,hogy befújom,egy éjszakára benne hagyom,reggel,ha még nem egészen ok,elmosogatom,SZÁRAZRA törlöm és megismétlem,mondjuk estig.Max 3 alkalom és eddig még megoldódott.De jártam úgy is,hogy nem volt otthon zsíroldó,akkor bekentem étolajjal,az is feloldja,ugyanúgy mint a zsíroldó.
2011. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
citromlébe áztasd be 2 napra
2011. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A Domestos 2 nap áztatás után gyönyörűen felszedte a leégést!

2011. aug. 13. 09:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Hypóval 10 perc is elég lett volna.
2011. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!