Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sanguinaccio dolce recept...

Sanguinaccio dolce recept magyarul?

Figyelt kérdés

Egy olasz desszert és csak olaszul találok receptet és annyira nem vagyok jó az olasz nyelvből, hogy lefordítsam.

[link]

Tudnátok segíteni?


2016. jún. 10. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Diszno vér édesség..Ez durva.Figyu én Vegán vagyok ha nagyon akarod leforditom neked de ez brutális..
2016. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tradícionális olasz étel. Ha lefordítanád azt nagyon meghálálnám. :)
2016. jún. 10. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ingredienti

600 g di zucchero -cukor

150 g di cacao amaro- keserű kakaopor

50 g di farina - liszt

1/2 l di sangue di maiale (colato)- szűrt disznover

1/2 l di vino cotto ( c'è chi adesso usa il latte)- főtt bor ( valaki tejet használ helyette)

400 g di cioccolato fondente - keserű csoki

50 grammi di grasso di maiale ( strutto) - disznó zsiradék

100 grammi di cedro o uvetta arancia candita.- mazsola vagy szárított narancs héj

50 g di noci spezzettate- osszetort dió

1 bustina di vaniglia, - vanilia

1 presa di cannella,- fahéj darab

1 bicchierino di rum- kávés csésze rum

Preparazione


1. In una pentola alta mescola lo zucchero con il cacao e la farina e mescolando aggiungi il vino cotto ed il sangue filtrato attraverso un colino fine. Aggiungi lo strutto e il cioccolato fondente tagliato a scaglie piuttosto sottili,le noci e i canditi, quindi avvia la cottura a fiamma bassissima.

1.Egy magasfalu fazékban keverd össze a cukrot a kakaót a lisztet és kevergetve add hozzá a főtt bort a szürt vért egy szitán keresztül adagold bele.Add hozzá a zsírt és az apró vekony darabokra vágott keserű csokit, a diót a narancshejat a mazsolát és kezd lassú tűzön főzni.


2. Porta a bollore il sanguinaccio mescolando continuamente con un cucchiaio di legno; lascia addensare proseguendo la cottura per almeno 30 min Spegni la fiamma e continua a mescolare insaporendo la crema con la vaniglia, il bicchierino di rum e la cannella. Fai raffreddare il tutto passando la pentola in acqua ghiacciata.

2.lassan forrald fel folyamatosan kevergetve egy fakanállalhagyd hogy besurusodjon folyamatosan főzve min.30 percig majd kapcsold ki alatta gázt és kevergetve ízesítsd vaníliával rummal és fahéjjal.Hutsd le az egészet hogy jeges vízbe teszed a fazekat.

3. Trasferisci il sanguinaccio in fondine individ uali se lo vuoi mangiare subito con biscotti tipo Lingue di Gatto o Savoiardi o con le Chiacchiere.

Öntsd kis tálkákba ha rögtön akarod enni babapiskotaval vagy más keksszel.

4. Se lo vuoi conservare, versalo ancora caldo nei barattoli, chiudi e sterilizzi 15 min in acqua bollente

Ha El akarod rakni melegen öntsd befőttes üvegekbe és 15 percet sterilizald forró vízben.



     



 


Nem tradicionális mert 8 éve élek itt sose találkoztam vele csak hallottam!!

2016. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egyik oldalon olvastam, hogy az. Akkor lehet félreinformálódtam. Viszont nagyon nagyon széoen köszönöm, hogy lefordítottad. :)
2016. jún. 10. 23:11
 5/9 anonim ***** válasza:

A hozzászólók szerint igen (a recept alatt.:-))


Fene tudja, sok mindent megkóstoltam már, de ez tényleg olyan, mintha a vasorrú bába kotyvasztotta volna. Írd meg, kérdező, milyen lett, aztán lehet, hogy kipróbálom.:-)

2016. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. :)
2016. jún. 10. 23:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a Hannibal sorozatban készítette el Hannibal (elég sok receptet készítettem tőle, amik különlegesek voltak és finomak) és azért szeretném kipróbálni.
2016. jún. 10. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is írnak róla. Most már tényleg kíváncsi vagyok, rossz olasz kaját még nem ettem, imádom a konyhájukat, úgyhogy ebben is lehet valami.

2016. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a receptet ami a sorozatban volt elkészítve. Ebbe nem kell sertészsír.

[link]

2016. jún. 11. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!