Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás, de laktató ételeket...

Diétás, de laktató ételeket gyűjtök, segítenél? Mire ügyeljünk a kenyér, tészta elhagyásán kívül?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy a párom felszedett pár kilót és így nem érzi jól magát. Szeretnék neki segíteni, hogy olyan ételek kerüljenek az asztalra, amik segítik a fogyásban. Tudom, hogy a neten van sok recept, azokból is próbálok ötletelni. Én szoptatok (nem diétázom) és a kicsi mellett külön főzésre nincs időm. Szóval valami arany középút kellene, ami mindkettőnknek ugyanúgy jó. Negatív hozzászólásokat nem kérek. Köszönöm!
2016. máj. 29. 12:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

... ahogy nézem az a bizonyos első link sem áll a helyzet magaslatán!


[link]


Remélem ez már nyitható lesz! :))

2016. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!
2016. máj. 29. 14:32
 13/14 anonim ***** válasza:
46%

#8: Mindig írok hasznosat, véleményem szerint. Nem ketogénezek és főleg nem paleózom mostanság (sosem paleóztam teljesen), de ez mindegy. Való igaz, aki sokat jár ide, az unhat, az talán ugorjon.

De igenis fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem kell mindenkinek kerülnie a zsírt, s egyeseknek az kegyetlenül rossz is. Különbözőek vagyunk. A tojáésételek pedig jól laktatnak, sokak számára hasznosak. Mi ezzel a gond, nem értem. Aki nem szereti, az persze ne egye.


#6: Pont nem a húsra gondoltam, azt nem is eszem. Alapvetően egyetértünk, roppant nagy változatosság van a zöldségek terén. De a jóllakáshoz azért más is kell s a megfelelő tápanyagbevitelhez is jól jönnek egyéb növények, esetleg állati termékek, de azok már opcionálisak. Lehet, hogy kicsit félreértettük egymást, oké, hogy te sem azt írtad, hogy csak zöldség,. de a túlnyomórészt zöldség még mindig nem tűnt nekem jónak. Bár ha térfogatról van szó, még OK lehet.

Nos, a húst mindössze bedobom a serpenyőbe és percek alatt megsül (mivel én nem szoktam volt komplikálni sosem, nyilván lehet bonyolultabban), de nekem inkább tojásról van szó, ami igazán gyorsan készül, ahogy a sütik és a többiek is. A zöldségeknél napi sok kiló esetében órákig tart az előkészítés és a főzés. A mirelittel van a legkevesebb gond, s a pucolást nem igénylő zöldségekkel (padlizsán, zsenge cukkini), de akkor is ez a tapasztalatom, a zöldségekkel rengeteg idő idő elmegy. Ha gyorsabban lehetne zöldségételt készíteni s kitartana 2 napig, én örülnék a legjobban. A száraz hüvelyesek kivételek, azokból tudok több napra főzni, de azokat pont nem eszem. A rizs, köles főzése is egy perc munka, pont a zöldségekkel nehéz, főleg, ha süti őket az ember s vigyázni kell rájuk. Nyilván ez emberenként eltér, bocs, ezt lehet, hogy írnom kellett volna, hogy van, akinek nagyon kényelmes sok kiló zöldséget főzni. De mivel én változatos zöldségekből indultam ki, amik némelyikét akkor is pucolni s darabolni kell, logikusnak tűnt, hogy azért időigényes a dolog.

2016. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Értem én,hogy szerinted munka van a zöldségekkel, de a hússal is van.


Megint ott tartunk hogy igen, vehetsz mirelit zöldséget, és ugyanígy előrecsomagolt, tisztított húst is.


De ha hentestől vásárolsz vagy friss zöldségeket veszel, pont ugyanannyi idő megpucolni a kettőt és feldarabolni. Gondolom az 1 kilós pulykamellet sem egyben csapod be a serpenyőbe, hanem levágod a véres, zsíros, esetleg inas részeit, feldarabolod, stb. Ez semmivel sem kevesebb idő, mint feldarabolni fél kiló gombát.


De mint mondtam, lehet igénytelen, előrecsomagolt cuccokat vásárolni, az gyorsan megy. Véleményem szerint viszont a "friss" húst pont ugyanannyi idő megtisztítani, mint a friss zöldséget, ezért a vita tárgytalan.

2016. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!