Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás, de laktató ételeket...

Diétás, de laktató ételeket gyűjtök, segítenél? Mire ügyeljünk a kenyér, tészta elhagyásán kívül?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy a párom felszedett pár kilót és így nem érzi jól magát. Szeretnék neki segíteni, hogy olyan ételek kerüljenek az asztalra, amik segítik a fogyásban. Tudom, hogy a neten van sok recept, azokból is próbálok ötletelni. Én szoptatok (nem diétázom) és a kicsi mellett külön főzésre nincs időm. Szóval valami arany középút kellene, ami mindkettőnknek ugyanúgy jó. Negatív hozzászólásokat nem kérek. Köszönöm!
2016. máj. 29. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

- húsok legalább részleges elhagyása;ha ez nem megy, akkor legalább a vörös húsoké (sertés, marha elsősorban) és szárnyasok, hal, tenger gyümölcsei előnyben részesítésée

- zsír, margarin és vaj helyett hidegen sajtolt olajak pl. olívaolaj, szőlőmagolaj,recpeolaj, tökmagolaj, stb. használata - mértékkel

- a mély olajban sütés elhagyása és áttérés a sütőben sütésre

- a rántott dolgok elhagyása, helyette párolás vagy grill, natúr serpenyőben sütés

- tejtermékek, főleg tej és kemény sajtok csökkentése (nehezen emészthető), átállás a növényi tejekre; előnyben részesített tejtermékek legyenek a könnyebben emészthető natúr joghurtok, túró, lágysajtok

- cukrozott termékek elhagyása pl. cukros-szénsavas üdítők, cukor a teában, cukros gyümölcslevek helyett 100%-os, elsősorban víz fogyasztása; cukrozott gyümölcsjoghurtok, stb. elhagyása helyette natúr joghurt+friss gyümölcs

- nassolás elhagyása vagy áttérés egészséges alternatívákra pl. olajos magvak, friss gyümölcsök

- elsősorban zöldségeken alapuló étrend

- fehér liszt elhagyása, áttérés a teljes kiőrlésű, magvas termékekre (ezen belül alkalomszerűen a tészta, kenyér sem gond)

- fehér rizs helyett vadrizs, barna rizs használata (szintén a lassabban felszívódó szénhidrátok miatt)

- készételek, mélyfagyasztott-félkész termékek kerülése.


Azt nem értem, hogy ha otthon vagy szoptatott babával, akkor miért nincs időd 2 napokra pl. főzni? Hiszen neked is enned kell valamit nem? Ráadásul ha szoptatsz, kiemelkedően fontos lenne egy fent leírt, egészséges étrend és nem gyorsételek fogyasztása vagy az étkezés elsietése. A baba érdeke is ez lenne.


Pár gyorsan elkészíthető, de igen tápanyagdús étel, ami max. fél óra alatt megvan:

- gombás, spenótos rizottó

- rakott brokkoli vagy karfiol

- Paradicsomkrémleves garnélával

- zöldségcurry vadrizzsel

- bármilyen krémleves: fokhagymás spárgakrémleves, juhtúrós paprikarkémleves, citromos cukkinikrémleves, gorgonzolás borsókrémleves

- rataouille

- párolt zöldségek lazaccal

- gombás-zöldbabos rakottas

- kókusztejes hummusz

- párolt tofu spárgával

- avokádóval, kukoricával, babbal töltött taco

- ricottás-cukkinis "lasagne-tekercsek"

- zöldséges lencse vagy csicseriborsó

- zöldséges hummusz

- olajbogyós-fetás-paprikás rakottas


Na a végtelenségig tudnám még sorolni, annyi gyors és egészséges étel van :)

2016. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a részletességed! Rosszul fogalmaztam, a külön főzést úgy értettem, hogy külön ételt főzni a páromnak és külön ételt magamnak. Köszönöm a választ!
2016. máj. 29. 12:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, így már érthető :)
2016. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Az első sok jót írt (azért ne alapozzunk főként zöldségekre, mert akkor éhen maradunk vagy megunjuk a napi sok kiló zöldséggel járó munkát... de tényleg jó sok zöldséget enni, legalábbis sokunknak az), én még hozzátenném, hogy nem mindenkinek ugyanaz az étrend alkalmas fogyáskor vagy máskor.

Én pl. kizárólag zsírra alapozva s szénhidrátszegényen tudok élni, jól működni s a fogyásban is az segít. A páromnak sok zsír és sok szénhidrát kell egyszerre, máshogy nem bírná. Kinek kellenek az állati fehérjék, kinek jobb nélkülük, van, akinek igazából mindegy. Ízlés és lelki dolgok is számítanak.

Úgyhogy nincs fix recept, figyelembe kell venned a párod működését, ízlését s a sajátodat is. Bizonyára össze tudod hangolni kettőtök táplálkozását, ez különböző stílusban étkező embereknek is menni szokott, nálatok pedig erről nem is esett szó. Fogyáskor sem kell más étrend (legalábbis nem sokunknak kell más), inkább a mennyiség számít s az arányok.

2016. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Ja, a laktató ételekről nem regéltem. Emberfüggő, kit mi laktat, de általában a szénhidrátok, főleg a gyorsak rosszabbul laktatnak, mint a fehérjék és a zsírok. A zöldségek nagy térfogatod adnak, aminek megvan az előnye (s persze némelyik igen kiváló tápanyagforrás is. némelyik szolidabb e téren, de azért kellemes, frissítő).

Engem speciel a tojás laktat, ami az összetétele (fehérje és zsír) nem meglepő, sokan így vannak vele. Mellé zöldség, ez nekem jó étel, de van, aki nem bírja szénhidrátdús valami nélkül megenni.

2016. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

"(azért ne alapozzunk főként zöldségekre, mert akkor éhen maradunk vagy megunjuk a napi sok kiló zöldséggel járó munkát... de tényleg jó sok zöldséget enni, legalábbis sokunknak az) "


Ne haragudj, de húsból kb. 3 féle létezik: vörös, szárnyas, hal.

Zöldségből egy átlagos szupermarketben vagy 40 félét kapsz. Most akkor nem is tudom melyik a nagyobb változatosság.


A másik pedig az, hogy rengeteg zöldség van, ami laktató. Elsősorban pl. a hüvelyesek. De nem is feltétlen a zöldséggel kell jól lakni, ezért írtam a rizst, teljes kiőrlésű gabonákat, tejtermékeket mellé.


Harmadrészt pedig a kérdező diétás ételeket írt, ennek pedig elsősorban csak a zöldséges és sovány húsos ételek felelnek meg. Semmi más. Éhen halni egyáltalán nem fog rajta senki...


A zöldséggel járó munkát nem igazán értem - a húst is meg kell tisztítani, a zöldséget is. Ez csak természetes. Viszont rengeteg zöldséget fogyaszthatunk héjastul is, pl. krumplit, gombát, cukkinit, padlizsánt, stb. - vagy egyáltalán nincs vele munka pl. zöldbab, karfiol, brokkoli. Persze vannak problémásabbak, mint a karalábé, articsóka, patiszon, de direkt nem ilyeneket írtam.

2016. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

"de húsból kb. 3 féle létezik: vörös, szárnyas, hal"


Ez elég nagy ökörség, eleve vannak még vadhúsok és egzotikumok is. És ennyi erővel a csirkemell és a libacomb ugyanaz a kategória, a pacal és a bélszín szintén... LOL

2016. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó te amúgy valami hasznosat is írsz majd, vagy csak trollkodsz?


Lassacskán kezd halál unalmas lenni, hogy minden egyes kérdéshez leírod a SAJÁT étrendedet, a szénhidrátszegén tojásos étrendedet meg a párodat a zsírjaival, de nem ez a kérdés!!! Senki nem kérdezte te mit eszel, hogy ketogénpaleózol, és rohadtul unalmas már!


Ha nem tudsz hasznos tanácsokat adni azzal kapcs mit kellene elhagyni és mik a jó ételek inkább ne szólalj meg!


Kérdező: valóban a fehér liszt,cukor elhagyása, sok zöldség és sovány hús segítene. A hüvelyesek, túró, natúr joghurtok jók, ellenben a tojás a magas koleszterinszint miatt kerülendő. Esetleg nézz utána az indiai, ázsiai ételeknek azok elsősorban zöldség és rizs alapúak - a rizs jó fehérjeforrás, a zöldségek vitamindúsak és kalóriaszegények.

2016. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

- fehérjére szüksége van a szervezetnek: csirke, pulyka, sovány marha, hal, tojás, sovány túró-tejföl-sajt (= minél alacsonyabb zsír %-kal!) gomba, szója (ha megeszitek!)

- szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek, de ahogyan írták, nem mindegy, hogy milyet eszik!!! A fehér búzalisztből készített kenyeret, sütit, hasonlókat felejtsétek el. Helyette Teljes Kiőrlésű tönkönybúza lisztből te magad is tudsz készíteni, ill. lehet már kapni kenyeret is. De még a korpás kenyér (zsömle) is jobb a búzalisztesnél!

Cseréld le otthon a lisztet, és akkor már tudsz sütni is! Rengeteg féle "mix-lisztek" vannak a net-en, szinte 0 % ch-val, ez esetben nem kell kétfelé főznöd

- cseréld le a normál cukrot, abból is van többféle, sokkal egészségesebb. Ízlés, pénztárca kérdése, melyiket veszed helyette!

- gyümölcsökből kerülni kell lehetőleg az édes = magas cukortartalmú gyümölcsöket, mint pl. a szőlő, banán, aszalt gyümölcsök, de bátran ehető a görögdinnye, alma, grapefruit, hasonlók


Általában minél alacsonyabb Glikémiás Index %-ot tartalmaz egy kaja, annál lassabban szívódik fel belőle a ch, és annyival később éhezünk meg!


Egy kis segédanyag:


[link]


A második linknél a szöveg alatt vannak a táblázatok, az egyes élelmiszer-tipusok felsorolásával.


Teszek még ide neked egy kcal-táblázatot is, sokszor azt is jó böngészni!


[link]

2016. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

9-es vagyok!

Bocsi, az a bizonyos második link, amelyet ha lentebb görgetsz, megtalálod benne a táblázatokat is...


[link]


a kis hamis, elbújt! :))

2016. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!