Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok olyan receptet amelyet...

Tudtok olyan receptet amelyet a 12 éves lányom el tud készíteni?

Figyelt kérdés
Lehet süti vagy leves vagy bármi más!

2016. máj. 18. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Bármilyen zöldségkrémleves, omlett, lecsó, ratatouille, grill sajt, héjàban sült töltött burgonya, tócsni, zöldségfasírt, töltött sült gombafejek
2016. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Sütinek muffin.

Főételnek krumplipüré (én is 12 évesen kezdtem el készíteni), hozzá pörkölt csirkemellből. Nagyon egyszerűek.

Levesnek lehet kolbászos krumplileves, vagy valamilyen krémleves.

2016. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Szinte bármit. Tészta ételek közül mindent, sültek is, sütemény is, max ne fondant bevonatot próbáljon meg Dobos tortát.
2016. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Sütik közül is nagyon sok egyszerű van, joghurttorta, kókuszgolyó, különféle muffinok, stb.
2016. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Hát, a gyerekedet te ismered. Van olyan kislány, aki 12 évesen megfőz bármit, és olyan is, aki a gyufát sem meri meggyújtani, nemhogy a tűzhely közelébe menni.


A legtöbb étel nem egy agysebészet, 12 évesen a húslevestől kezdve a főzelékeken, tésztákon, húsokon át a süteményekig bármit el lehet készíteni szerintem. Ha kezdő, akkor persze nagyobb körültekintés kell, bizonytalanabb lesz, de ott a mérleg, a pontos receptek, és sikerülni fog.


De egy palacsinta receptet szívesen leírok:


20 dkg liszt, 2 tojás, csipet só, 3 deci tej, 2 deci szóda, 3 evőkanál étolaj. Ezt keverje össze egy hurkos habverővel alaposan. A palacsintasütőt forrósítsa fel, amikor már forró, az alját kenje meg ecsettel egy minimális olajjal, majd merőkanállal mehet bele a tészta. Csorgassa, oszlassa szét a serpenyőben, és kezdje el sütni közepes lángon. Amikor már megmozgatva válik el az aljától a tészta, akkor kell fordítani. Én egy falapáttal szoktam, a párom dobálja. Egy percig süsse a másik oldalt, és kész. Jöhet a következő. Lehet bele tenni nutellát vagy bármit.


Linzer: 30 deka lisztet el kell morzsolni 20 deka vajjal és 10 deka porcukorral, mehet bele egy vaníliás cukor is és egy tojás sárgája. Össze kell gyúrni alaposan, be kell fólizáni folpackba és hűtőbe tenni egy jó órára. Utána lisztezett nyújtódeszkán kinyújtani kb. 3-4 mm vastagra, formával lehet belőle virágokat kivágni. Ami a teteje lesz, azt meg lehet kenni a megmaradt tojásfehérjével, és darált dióba vagy mandulába bele lehet forgatni.

190 fokos sütőben sütőpapírral bélelt tepsiben kell sütni aranybarnára, vagy ahogy szeretitek. Van, aki sültebben, van, aki világosabban.

Ha kész, várni kell, amíg kicsit kihűl, és lekvárral össze lehet ragasztani az alkatrészeket.

2016. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Zöldségleves, gulyásleves, pörkölt, brassói, mézes-mustáros hús, ananászos csirke, tejszínes ragu, rakott krumpli, túrós csusza, bolognai spagetti, milánói makaróni, krumplipüré, hasábburgonya, zöldséges rizs, rántott hús, rántott sajt, rántott hal, sültcsirke, sajtos rúd, pogácsa, meggyes piskóta, pudingos piskóta, kókuszgolyó... ezek mind egyszerű receptek.


De pl. a Nosalty-n rengeteg könnyű receptet találsz:


[link]

2016. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem kedves kérdező anyuka, náladnál jobban senki sem ismeri a kislányodat. Amit te tudsz főzni, mindenre meg tudod tanítani.

Írhatunk itt 200 receptet is,, akkor is neked kell mellette állnod és finoman irányítani.

Ötleteket pedig valóban találtok a jobbnál jobb receptes oldalakon.

Az anyai tapasztalatnál és háttérnél nincs jobb recept.

2016. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Hamis túrós lepény

3 tojás, 10 dkg cukor, 15 dkg margarin (mikróban felolvasztani), 2 cs vaníliás cukor, 2 kis pohár kefír, 1 kis pohár tejföl, fél liter tej, csipet só, 25 dkg fodros kocka

A tészta kivételével mindent összekeversz, kapsz egy állati híg löttyöt. Ezt beleöntöd kizsírozott közepes tepsibe, majd beleborítod a NYERS tésztát, eligazgatod, hogy ne lógjon ki.

Előmelegített sütőben 30-35 (vagy több, sütőfüggő) perc alatt kész. Aranybarna legyen a teteje.

A 8 éves lányom simán megcsinálja, csak a sütőbe teszem be, ill. veszem ki én.

2016. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Te nem tudsz főzni?
2016. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Csomó tésztaételt, vagy salátát, szendvicset, muffint nem olyan nagy ügy megcsinálni.
2016. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!