Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szereted a levest? Melyik a...

Szereted a levest? Melyik a kedvenced?

Figyelt kérdés
recepteket szívesen fogadok
2016. ápr. 18. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomleves galuskával :) Egyszerű tudom, de az én megboldogult mamám annyira jól el tudta készíteni, hogy kiskorom óta ez a kedvencem.

Ez mellett, gyakran csinálok krémleveseket. Számtalan variácó van: tök, cukkini, bab, karfiol..borsó...variálni is lehet őket együtt. Egy jó botmixer nagy segitség ehhez. Krémleveshez ugye nem csinálok tésztát, de tudok ajánlani valamit:

Szeletelt kenyeret kis apró kockákra vágni majd megpirítani hogy ropis legyen és ezt szórni a krémleves tetejére. Nagyon fincsi :)

2016. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Levesből keveset szeretek. Amit szeret a család, abban megáll a kanál olyan sűrű. Azt hiszem, ezeknek nincs is úgy külön, ismert receptje. Saját ízlés szerin vannak kikísérletezve.
2016. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon :) a zöldségkrémleveseket imádom. Nagy kedvenc a tejfölös erdei gombaleves és a rozmaringos -fehérboros burgonyakrémleves
2016. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon leveses vagyok.


Az állandó kedvenc a húsleves! Emellett vannak időszakos kedvenceim is. Most épp a kagylóleves.

2016. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a gazdagon húsosakat és a sima zöldségleveseket is.Friss zöldségszezonban naponta főzök valamilyen levest.
2016. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem a krémleveseket, nekem ezek közül a zellerkrémleves a kedvencem.

Illetve a másik nagy kedvencem az talán a zöldborsóleves, mégpedig úgy ahogy anya készíti. :D Fehéren, sósan, galuskával a legjobb, másféleképpen készítve nem is szeretem. A családban vannak olyan szörnyűségek... pl apa édesen, tejjel és petrezselyemmel szereti, a nagynéném pedig pirospaprikával, édesen és ecettel készíti. Az utóbbi szerintem iszonyatos, senkinek sem kívánom. :D

2016. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Régen nagyon leveses voltam, aztán nem volt kedvem külön fogásokat főzni, amivel jól se lakom... Néha persze kell, de heti egyszer bőven elég :) Főleg, hogy általában ugyanazt a fajtát főzzük, vegyes zöldséglevest :) Az életmódom és ízlésem miatt szénhidrátszegény zöldségekből. Kivétel a hagymaleves, de abba nem kell sok, inkább tojással van tele. Tökéletesen passzol az életmódváltásomba, a szálkásításomhoz és igencsak szeretem is.

A krémleveseket nem nekem találták ki. A krumplilevesek s a bablevesek finomak, de nem szénhidrátszegények, így kiestek. A paradicsomlevest a párom szereti, nekem az majdnem teljesen ekvivalens a paradicsompürével, de ha levesnek akarom, tojástejbe teszem, zöldfűszerekkel és ecettel. Szinte minden levest és főzeléket ecettel eszem, én ilyen vagyok :)

Mostanában a karalábéleves is feljövőben van nálunk, nagyon egyszerű, szinte csak karalábé van benne (egy kis répa azért jól néz ki benne) s kókusztejjel öntöm fel (a sajátomat pedig tojástejjel és ecettel is).

Recept nem igazán van, összedobáljuk, ami van és szimpatikus (legalábbis a vegyes zöldséglevesnél, de a hagymalevesbe is mehet borsó, répa, karfiol), szinte mind szezámrántásos s vagy készül hozzá mandulagaluska, vagy mással esszük (a párom rizzsel, én magropogóssal)...

2016. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt még megjegyzem, hogy a kertből szedett zsenge borsóból készült galuskás borsóleves az nagyon ott van... Talán az a kedvencem. Bár az életmódomba nem fér, de néha ki kell lengeni.

Biztos sokan esznek kevés levest egyszerre, ez a gondolat tőlem teljesen idegen. A könnyed zöldségételeket kilószámra kell enni az én világomban. Ezért kicsi az esélye, hogy 3-4 liter levesből maradjon másnapra, bár csak ketten vagyunk. Azért néha összejön.

2016. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon leveses vagyok. :D Az abszolút favorit a húsleves volt, de most már kicsit "meguntam." A zöldborsó levest imádom, bár nálam a zöldborsó minden mennyiségben jöhet. Második kedvenc a gulyásleves (akár babbal, akár máshogy). A krémleveseket is nagyon szeretem, abból a legjobb nekem a brokkoli krémleves. Általában pár darabot nem pürésítünk meg, hanem benne hagyjuk és nagyon finom. Azt tejszínnel szoktuk készíteni, a többi krémlevest anélkül.
2016. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
tárkonyos raguleves <3 <3 <3
2016. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!