Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzött pudinghoz felvert...

Főzött pudinghoz felvert tejszínt lehet keverni?

Figyelt kérdés

Még nagyon régen volt egy oroszkrém torta receptem ahol emlékeim szerint csak főztem egy vanília pudingot, felvertem egy tejszínt és összekevertem a kettőt, ez volt a krém. Nagyon rég volt már, nem tudom hogy jól emlékszem-e. Lehet ilyet csinálni? A pudinghoz rakjak először Rama-t és utána keverjem össze a felvert tejszínnel?

Olvastam hogy zselatinnal szoktak még ilyet csinálni de én attól nagyon tartok, pont nemrég jártam pórul zselatinnal.

Tortába tölteném egyébként.


2016. márc. 27. 10:30
 1/3 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
Megpróbálhatod, de akkor előtte a hideg pudingot alaposan keverd át kézi robotgéppel, hogy egynemű legyen és csak eztán keverd bele a tejszínhabot, így könnyebben elegyedne szerintem. Ugyanilyen pudingalappal készíthetsz vajkrémet (rámakrémet) is, ekkor is célszerű egy kicsit átkeverni a pudingot, majd utána hozzáadni a margarint vagy vajat.
2016. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én habfixálót ( [link] ) raknék a tejszínhabhoz, és ahogy az első írja, csak teljesen hűtőhidegre hűlt pudinghoz merném hozzákeverni.
2016. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Közben bátorkodtam kipróbálni, mielőtt érkezett volna az első válasz. Hidegre hűtött pudinghoz kevertem a felvert tejszínt (habfixálóval) és nagyon jó lett, még van 1 szelet a tortából és nem csúszott szét, szóval később is így csinálom majd.
2016. márc. 29. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!