Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit lehet 20 dkg...

Milyen sütit lehet 20 dkg dióból csinálni (nem darált)?

Figyelt kérdés

és nem is tudom megdarálni.

van itthon még

1 liter tej ill szójatej is van

zabliszt, zabpehelyliszt, kukoricaliszt, mákliszt

20 dkg vaj

fagyasztott meggy

édesítőszer

8 tojás

sütőcsoki

csokis pudingpor

mandula (egész)

méz

1 kg friss sajt (süteményekhez való)



2016. márc. 15. 17:13
 1/5 Dnyepropetrovszk ***** válasza:

Linzercsillag?


Ezekből a lisztekből meg tudnád csinálni gluténmentesre, bár én nem vagyok jártas az ilyen mentes dolgokban, szóval nem tudom, de valószínűleg nem olyan lesz, mint az igazi.


3 rész lisztet elmorzsolsz 2 rész vajjal és ehhez hozzágyúrsz 1 rész porcukrot, egy csipet sót és egy tojássárgáját. (A te adott vajmennyiségedből kiindulva: 30 dkg liszt, 20 dkg vaj és 10 dkg porcukor) Pihenteted a tésztát néhány órán át hideg helyen, majd kinyújtod, szaggatsz neki alsó és felső részt (a felső részének lyukas a közepet csinálsz.) A felső részeket lekened tojássárgájával vagy egész tojással, ha úgy szimpatikusabb és cukrozott diókeverékbe nyomod a tojásos felével. (Az egész diót durvára töröd, mondjuk úgy hogy kiborítod a munkafelületre és áthengerled a nyújtófáddal, majd ízlés szerint összekevered kristálycukorral). Világos színűre kell megsütnöd a linzereket.


A fagyasztott meggyből készíthetnéd el a töltelékét. Ízlés szerinti cukormennyiséggel felfőzöd, majd botmixerrel pépesíted, hogy könnyebb legyen betölteni vele a linzereket. Ha túl folyósnak találod akkor még melegen keverhetsz bele keményítőt (ha van otthon, ha nincs akkor valamilyen pudingport... bár a csokis valószínűleg elszínezné), mire kihűl, be is sűrűsödik a keményítőtől. Mikor a tölteléked is kihűlt és a tészta is, már csak össze kell töltened őket, illetve meghintheted porcukorral.

2016. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Püspökkenyeret :) rengeteg recept van az interneten, de hogy mit teszel bele, az csak rajtad múlik. Pl egy diós-mandulás-csokis verzió biztos nagyon fincsi lehet.
2016. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, közben csináltam muffint. Persze morzsálódik, egyik liszt se köt nagyon jól, meg lehet kevés volt a 2 tojás a 150g zabpehelyliszthez. De elrakom az ötleteket. Amúgy cukrom sincs. Nem élek vele nagyon :)

És a zab nem gluténmentes gabona, ill létezik neki gluténmentes változata, csak ritka. Erre nagyon kell figyelni, szerencsére, nálam nem akkora a probléma, hogy kis zabliszt nem férne bele.

2016. márc. 15. 20:28
 4/5 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
De a kukoricaliszt elméletileg jó, nem?
2016. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kukorica jó, de ott is figyelni kell, hogy rajta legyen a gluténmentes felirat, mert ha ugyanott csinálják, ahol a búzalisztet, az a nagyon érzékenyeknek simán gondot okoz :(
2016. márc. 15. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!