Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott tésztát szeretnék...

Rakott tésztát szeretnék csinálni tepsiben, darált hússal. A darálthúst hogyan fűszerezzem, mivel illetve miből mennyit?

Figyelt kérdés
Kb 30 dkg husiból készíteném, azt olvastam, hogy fűszerezéshez használjak sót, borsot, kakukkfüvet, majorannát, esetleg petrezselymet. Ti hogy szoktátok csinálni? És ezekből a fűszerekből kb mennyit tegyek bele? Még sosem használtam nagyon a són és a borson kívül más fűszert, így nincs tapasztalatom, mi mennyire erős, miből hogyan érdemes.... Előre is köszi, aki segít!
2015. júl. 9. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hű nehezet kérdeztél, mert a fűszerezés teljesen egyéni ízlés kérdése. Például mi a kakukkfű ízét nagyon nem szeretjük, így azzal nem is szoktam a húst külön fűszerezni.


Egyébként attól függően, hogy milyen jellegű rakott tésztát csinálsz (pl. olaszos, magyaros ...) szokták a fűszereket választani.

Én az olaszos jellegűt szeretem, ahhoz vagy olasz fűszerkeveréket (vagy az ebben használt fűszereket) teszem. Egy kis olajon elkezdem a darált húst pirítani, és amikor kifehéredett szórom rá a sót és a fűszert. Egy pici vizet teszek alá, párolom még 1-2 percig és kész. Elő van készítve a rétegezéshez.

Egyre kell odafigyelni, hogy egy picivel sósabbra kell csinálni, mert a sütéskor a tészta "elszív" belőle ízt.

2015. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg nem lehet így konretizálni.Sokféle ízlés van, mindenkinek ki kell tapasztalnia a maga és a családja szerinti ízeket.

30 dkg hús nem sok, a són, borson kívül egyelőre mindig próbálkozz egy csipet fűszerrel, ami annyi, amennyit a három ujjaddal fel tudsz csippenteni.

A kakukkfű , a majoranna is elég karakteres, vagyis ennél többel kezdetben ne próbálkozz.

Aztán , ami majd ízlik, lehet bátrabban is fűszerezni.

Csak a próbálkozás és a tapasztalat hozza meg a várt eredményt.

2015. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. júl. 11. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!