Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne a munkahelyi...

Hogyan lehetne a munkahelyi ételünkön spórolni? Valaki készít egy hétre előre ebédet? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk a munkahelyi kajánkon spórolni, mert reggelente pékségben vásárolunk reggelit, ebédet pedig gyorséttermekben eszünk, ami nem is túl egészséges (hiába leves, főzelék, saláta stb.) és eléggé sok pénzünkbe is kerül. Viszont szendvicsen sem szeretnénk élni, és nincs időm naponta főzni.

Tippek? Ki hogy oldja meg? Min lehetne a legtöbbet spórolni?

Csak a munkahelyi étkezésről van szó.


2016. márc. 14. 01:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20-as: aranyos vagy es te is jokat irtal. Igen, mindezt meg kell beszelni!
2016. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hát lehet én csinálok valamit rosszul, de most két napra vettünk kajához valót, pizzát csináltam, holnap rakott tészta lesz, de 5000 Ft volt, pedig a pizzára is csak a legalapvetőbb dolgokat vettük.

És azt hogy oldjátok meg, hogy egy vacsira és másnapra is elég legyen? Mert nem eszünk sokat, de ahhoz nagyon nagy adagot kell főznöm. Több napra valót nem is tudok... Eddig ha főztem akkor az egy evésre el is fogyott. Lehet inkább lemondok az egészről és csak alkalmakkor főzök :(

2016. márc. 17. 18:03
 23/25 anonim ***** válasza:
A pékség nem feltétlenül rossz olyankor, ha nincs időm nagyon főzni vagy ott állni mellette mert fáradt vagyok már a nap végére, ezért pl gulyásleves mellé én is a pékségben veszek buktát, valami lekváros vagy túróst másodiknak. Mi mindig főtt kaját viszünk melóba, nagyon ritka, amikor szendvics van, kb 3 havonta 1x. Nagyon sok erőt kivesz az emberből, ha minden másnap főz (mint én) Ezért általában hétvégén csinálok olyat többet, mint fasírt sütőben sütve, rántott hús sütőben sütve, egész csirkecomb sütőben, stb..stb... Ezeket le is tudom fagyasztani és ha hazamegyek már csak köretet kell hozzá főzni, de azt is úgy, hogy vízforralóba vizet forralok, fel a tűzhelyre lábosban, és 2 perc múlva dobhatom bele a rizst vagy tésztát. Mióta főtt kaját viszünk dolgozni és nem pl szendvicset, vagy ott rendelünk valamit, azóta harmadára csökkent a költségvetésünk az ételeket számítva. Mindent bele! Neked is sikerülni fog :)
2016. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia!Én az Auchanban vásárolok, ahol mindig az Auchan márkás dolgokat veszem meg amik általában lényegesen olcsóbbak, mint a márkás cuccok. Leírom, nekünk párommal hogy néz ki a bevásárló listánk. Ebben a hónapban 7. 000 forintért vásároltam és 3 szatyorral jöttem haza.

Alap dolgok amik mindig vannak itthon:

- 1 kg liszt (sütéshez, habaráshoz, rántott húshoz bármihez jó)

- 1 kg cukor (sütéshez, ízesítéshez, ecetes uborka salátához, kávéba)

- 1 kg zsemlemorzsa (rántott húshoz használjuk az esetek 90%ban)

4-én (fizukor) vettem fél kg lencsét és fél kg sárgaborsót a kettő együtt volt 500 forint se.

A lencséből holnap lesz lencsefőzelék oldalassal és ezt visszük melóba is másnap. Nyami!

Az alap dolgokon kívül vettem még fűszereket:

- borsot, köménymagot, majorannát ill mindent ami az Auchan márkás kategóriába beletartozott 40-50 forint volt darabja

Húst azt Szép-kártyára vettünk.

- sajt

Az Auchanban még kolbászt vettem, tojást, tejfelt, kenyeret, kefirt, fél kgs párizsit 300 forintért igaz az macskakaja szokott lenni mert gazdaságosabb mint a whiskas. Párom kocsival jött haza este, hozott még mustárt, majonézt, ketcupot, olajat, kólákat. Ezenkívül még vagy 2-3x voltunk vásárolni, olyan 25-30 ezer elment kajára kettőnknek a hónapban vagy több is, mert általában egy kis bevásárlásunk 7000 forint, amibe belevesszük egy romantikus vacsihoz a bort meg a sört. Kajálni az első két hétben a munkahelyemen kajálok a belépőmre utalnak mindig 10 ezret, ami most 20ig kitartott úgy h minden nap hol reggeliztem, hol ebédeltem, hol vacsoráztam. Holnap viszek lencsefőzeléket, aztán majd kitaláljuk a többit 4-ig, de most Hál istennek - lekopogom - nem kell spórolnunk a kaján. Múlt hónapban betörtek hozzánk, az utolsó héten paprikás krumplit ettünk párommal mert nem volt mást. Boldogok voltunk, mikor nagyim meghívott magához minket ebédre mert nekem volt olyan h már a sírás kerülgetett csak párom előtt erős voltam. De átvészeltük és a kapcsolatunk erősebb, mint valaha :)

Szóval a lényeg a lényeg, ha drága a kajálásotok és kp-ra megy, főzz otthon két napra. Többre nem érdemes.

Adok pár tippet a bevásárlás mellé.

A bevásárlásnál az a lényeg h saját márkás dolgokat vegyél akár Tesco, akár Auchan. Alul keresd őket. Ugyanolyan. Én tésztákból is bespajzoltam mert egy százas volt, a gyermelyi meg 400. És finom.

Főzéshez ötletek:

- pörkölt

Alap dolog a pörkölt. Hagymát üvegesre pirítod, a húst fehéredésig párolod. Utána felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje. Főzés közben ízesíted sóval, borssal, pirospaprikával. A sót, borsot vegetával is helyettesítheted. Én paprikát is szoktam rakni bele nagyon finom ízt ad neki. Csinálhatod tejfelesre is. A levét kis tejfeles dobozba kiszeded, összekevered tejfellel és beleöntöd a pörköltbe. Van a lisztes habarás is, de én úgy nem szeretem. Bármilyen tészta jó hozzá. Ha simán csinálod, ajánlok hozzá uborkát, céklát, ubisalit. Egy óra alatt megvan és vihetitek munkába.

- paprikás krumpli

Nyami-nyami! Hagymát üvegesre pirítod, húst fehéredésig párolod. Annyi vizet adsz hozzá, hogy ellepje. Lefő róla a víz, megfő a husi, hozzáadod a krumplit, ízesíted vegetával és pirospaprikával. A végén jön a kolbász, esetleg, ha hús nélkül csinálod virsli vagy nokedli. De ala natúr, 200 forint egy kg krumpli a piacon. Pirospaprika legyen otthon és egy gyors paprikás krumpli összejöhet.

- rakott krumpli

Krumplit megfőzöd héjastól így könnyebben lejön a héja, felkarikázod és rétegesen a kivajazott tepsibe teszed. Krumpli, kolbász, tejfel, krumpli, kolbász, tejfel. A végén tejfelt beízesítesz, tojást keversz bele és a tetejére rákened, hogy aranybarna legyen.

- Csülökcomb tepsiben

Bepácolod a husit és mehet a sütőbe.

- Tejszínes csirke

Hagymát üvegesre pirítod, husit fehéredésig párolod, utána fedő alatt megfőzöd. A végén tejszínnel bekevered és ízesíted. Hozzá veszel uborkát, paradicsomot, paprikát, salit és készítesz egy mixet.

- rántott husi petrezselymes krumplival

A legegyszerűbb kaja.

- hamburger

Csak darált hús, fűszerek, ketchup, mustár, majonéz, zsemle és zöldségek kellenek hozzá.

- csülökpörkölt

Ugyanúgy készül, mint a sima pörkölt.

Mi mostanában ezeket főztük/sütöttük a párommal frissen, ebédre. Két-három napra.

Ha ráérsz, tudsz főzni fagyasztásra is.

- töltött káposzta

- gulyás leves

- panírozott húst eltenni

- fasírtot, de azt tudsz kétfélét is csinálni

Ha reggeli is kell, akkor csináltok otthon:

- tükörtojás

Bele egy zsemlébe, rá sonka, zöldségek.

- melegszendvics

Vajjal és sajttal is lehet enni, de ha kell, felvágottat is tehetsz rá.

- virsli tojással, mustárral és kenyérrel

- bundás kenyér

- tojás rántotta hagymával, kolbásszal, paradicsommal és kenyérrel

- frittata

Abból a pénzből amit naponta költötök, vásárolj be egyszer úgy, hogy mindent és a nem márkás dolgokat, beszéljétek meg, hogy ki mit akar enni a héten és főzzetek. Lehet salátát, levest, másodikat is vinni otthonról. Bár néha ciki, bent is látom, hogy mindenki amikor megjön a kártyára a pénz, dabzsi dőzsi, utána meg zsemlét zsemlével eszik. Figyeljétek az akciós újságokat, hol mi olcsó, mert nem mindegy pl hogy a kgs sajt ára 1200 v 800. Kolbászból, szalámiból is vegyetek egy rúddal, legyen otthon. A péksüti árából vehetsz kenyeret és annyi szendvicset csinálhatsz amennyit akarsz. Mert ugye egy péksüti 200, kettő 400, de, ha egy nem elég, már 800. És az sok...

2016. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked Otthonka oldalát a youtube-on van videója spórolás és menütervezés terén is, ahol elmondja, hogy lehet tudatosan étkezni úgy, hogy nem mindig ugyanaz van és nem drága.
2016. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!